Piłka nożna: Śląsk rozgromił Ślęzę 7:1 w pierwszym zimowym sparingu (ZDJĘCIA)

Jakub Pęczkowicz, Jakub Guder
Piłkarze Śląska Wrocław zaczęli ciężkie przygotowania do rundy rewanżowej. Trenują dwa razy dziennie a w sobotę przeszli pierwszy zimowy sprawdzian pokonując Ślęzę Wrocław 7:1.

Zawodnicy Śląska Wrocław w sobotę rozegrali pierwszy zimowy sparing. Ich rywalem była miejscowa Ślęza. Spotkanie odbyło się na bocznym boisku treningowym przy ulicy Oporowskiej. Zawodnicy Śląska przed godziną 13, mimo leżącego na boisku śniegu, wybiegli na rozgrzewkę i już w 5 minucie meczu strzelili pierwszego gola. Z rzutu karnego do bramki trafił Mateusz Cetnarski. Faulowany był Paweł Garyga, który dostał świetne prostopadłe podanie od młodego Mateusza Fedyny. 8 minuta znów należała do Cetnarskiego, który dobił podanie Jakuba Więzika. Szybko zareagowali jednak piłkarze Ślęzy. Sprzed pola karnego celnie strzelał Rafał Brusiło. Jego uderzenie obronił jednak Marian Kelemen, ale wobec dobitki Pawła Niewiadomskiego był bezradny.

Na 3:1 po akcji prawą stroną boiska wynik podwyższył w 16 minucie Piotr Ćwielong. Czwarta bramka dla Śląska padła w 36 minucie po zespołowej akcji piłkarzy WKS-u. Do siatki, uderzając z kilkunastu metrów po ziemi, piłkę posłał Jakub Więzik. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:1 dla Śląska po tym, jak w 40 minucie Mateusz Fedyna kilkanaście metrów przed polem karnym dostał piłkę i przerzucił ją nad bramkarzem.

Tuż po przerwie - w 50 minucie kolejnego gola dla Śląska strzelił głową Łukasz Gikiewicz, po dośrodkowaniu Krzysztofa Ostrowskiego. W 58 minucie wynik na 7:1 podwyższył Marcin Przybylski. To była ostatnia strzelona bramka w meczu. Śląsk Wrocław wygrał ze Ślęzą 7:1.

Mecz obserwowało ponad stu kibiców.

Mistrzowie Polski okres przygotowawczy zaczęli od serii badań, które sprawdziły ich szybkość, wydolność oraz grubość tkanki tłuszczowej. Wczoraj mimo intensywnych opadów śniegu zawodnicy trenowali dwukrotnie o godzinie 10.00 i 16.00. Treningi wznowili Cristian Diaz oraz Krzysztof Żukowski, których zabrakło na poniedziałkowych ćwiczeniach ze względu na problemy zdrowotne. Na zajęciach nie pojawił się jedynie Amir Spahić. Piłkarz w przerwie świątecznej doznał urazu stopy, jednak do ćwiczeń ma wrócić po weekendzie.

Śląsk przed wylotem na Cypr oprócz meczu ze Ślęzą Wrocław rozegra jeszcze pięć sparingów: z MKS-em SCA Oława (16.01), Piastem Gliwice (18.01), Chrobrym Głogów (19.01) ŁKS-em Łódź (23.01) oraz Miedzią Legnica (26.01). Od 29. stycznia drużyna będzie przebywać na dwutygodniowym obozie w cypryjskiej Ayii Napie.

Skład Śląska na spotkanie ze Ślęzą:
Od pierwszej minuty: Kelemen - Socha, Grodzicki, Juraszek, Abramowicz - Stevanović, Fedyna - Garyga, Cetnarski, Ćwielong - Więzik.

Na ławce rezerwowych: R. Gikiewicz, Dankowski, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec, Ostrowski, Elsner, Kohut, Skrzypczak, Ł. Gikiewicz, Przybylski.