Ważne

  Nowa wizytówka

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pięknieje nam stara Dzielnica Tolerancji. Wrocław będzie lepszy niż Kraków i Warszawa.
  Wrocław zyska kolejne miejsce z klimatem, którego pozazdroszczą nam mieszkańcy innych miast. Dzielnica Czterech Świątyń w przyszłym roku wypięknieje i stanie się niepowtarzalnym zakątkiem. Będzie bardziej nastrojowo, niż na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, czy na krakowskim Kazimierzu. Wrocławianie mają być z niej dumni.

  Dzielnica Czterech Świątyń, zwana również Dzielnicą Tolerancji i Wzajemnego Szacunku, to teren pomiędzy ulicami Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja a fosą miejską. Przez lata stykały się tam się cztery religie: katolicyzm, protestantyzm, judaizm i prawosławie. Każda z nich ma tu do dziś swoją świątynię. I właśnie wokół nich ma toczyć się kulturalne życie Wrocławia.

  - To miejsce ma być atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i wrocławian - wyjaśnia Tomasz Ossowicz, dyrektor biura rozwoju Wrocławia.

  Docelowo, spacerowicze będą swobodnie przechadzali się po całym terenie, gdzie zwiedzą ciekawe zabytki (m.in. synagogę pod Białym Bocianem, przy ul. Włodkowica, czy budynek Nowej Giełdy przy Krupniczej).

  Drobniejsze prace w Dzielnicy już były prowadzone. W przyszłym roku zmian będzie wiele.
  Wiosną ruszy remont ulicy Włodkowica. Robotnicy naprawią jezdnię, oświetlenie i chodniki.
  Wyremontowane zostaną również dwie kamienice: ich adresy to Włodkowica 11 i 23. Te budynki należą do miasta.

  Więcej kłopotów jest z gmachami, które są w posiadaniu wspólnot mieszkaniowych. Zgodnie z prawem, lokatorzy sami powinni zapłacić za reperację. Na szczęście budynki są wpisane do rejestru zabytków, a to oznacza, że mieszkańcy mogą ubiegać się o specjalną dotację.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo