Noworoczny marszobieg

  Noworoczny marszobieg

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Głogowie, po sylwestrowych zabawach, odzyskuje się formę, biegając po ulicach miasta.
  Wpisowe na sportową imprezę jest wyjątkowe - paczka z żywnością. W zamian za kaszę, ryż i mąkę można wygrać wiele cennych nagród.

  Kolorowy Marszobieg "Nie jesteś sam", bo tak nazywa się akcja, już po raz szósty organizuje Jerzy Górski, prezes Centrum Stowarzyszenia Głogowski Triathlon. Były mistrz świata i Europy w triathlonie twierdzi, że robi to z potrzeby serca. Na kilka tygodni przed imprezą jeździ od firmy do firmy i szuka sponsorów. Na szczęście jego nazwisko otwiera wiele serc i portfeli. Bo i cel jest szczytny.

  - Przed laty startowałem w biegach w Stanach Zjednoczonych - mówi Jerzy Górski. - Trafiłem wtedy na imprezę sportową, w której wpisowym była żywność. Tak mnie to ujęło, że postanowiłem zrobić coś takiego u nas, w Głogowie. I udało się! Od sześciu lat zbieramy żywność dla potrzebujących rodzin. Rok temu mieliśmy ponad tonę jedzenia! Trafiła do 50 rodzin w naszym regionie.

  Warunkiem uczestnictwa w biegu jest przyniesienie paczki z żywnością o wartości 10 złotych. Należy pamiętać, by znalazły się w niej różne artykuły, np. kasza, ryż, mąka, cukier, olej, makaron i konserwa. Uczestnicy odbierają numery startowe, koszulki i po pokonaniu trasy (biegiem, marszem lub spacerkiem) otrzymują certyfikat.

  Każdy, kto zamelduje się ma mecie, bierze udział w losowaniu nagród. Jedną z nich będzie 42-calowy plazmowy telewizor.
  - Gdyby udało się nam uzbierać 700 paczek, to 50 czteroosobowych rodzin miałoby zapewnione jedzenie na 120 dni! - wylicza były mistrz świata w triathlonie.

  Biegi zainicjowano w 2004 r. w miejskiej fosie. Dwa lata temu przeniesiono je na głogowski Rynek i zmniejszono dystans z ok. 2 km do 1200 metrów. Przychodzą całe rodziny, sportowcy i niepełnosprawni.
  - Kiedyś biegał i pewien pan w garniturze - śmieje się Jerzy Górski. - Dopiero co wrócił z sylwestrowego balu.
  Głogowski marszobieg pod hasłem "Nie jesteś sam" jest jedyną imprezą sportową tego typu w kraju. W ostatnim wzięło udział ponad 300 zawodników. Start - 1 stycznia o godz. 14 z głogowskiego Rynku. Przyjdźcie i nie zapomnijcie o paczkach!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama