Nowy, pośmiertny album Cesarii Evory "Mae Carinhosa " [13...

  Nowy, pośmiertny album Cesarii Evory "Mae Carinhosa " [13 niepublikowanych piosenek]

  RSM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad rok temu świat obiegła smutna wiadomość o śmierci artystki. Rzesze fanów Cesarii Evory pogrążyło się w smutku słuchając nagranych przez nią 11 albumów studyjnych. Jednak nadal pozostał niedosyt. Na szczęście "bosonoga Diva" od zawsze była tytanem pracy. Kiedy tylko wchodziła do studia, jej wieloletni producent José da Silva za każdym razem nakłaniał ją do nagrywania wiekszej ilosci utworów niż miało znależć sie na plycie. Część z tych utworów nigdy nie ujrzała światła dziennego
  Premiera 05 marca

  Premiera 05 marca ©Sony Music Polska

  Chcąc uczcić rocznicę śmierci artystki, postanowiliśmy udostępnić fanom pozostawiony przez nią materiał - mówi José da Silva Tak oto powstał wyjątkowy album Mae Carinhosa, na którym znalazło się 13 nigdy wcześniej niepublikowanych utworów, w tym pierwotna wersja morny “Sentimento" zarejestrowanej w 2003 (którą poźniej Cesaria nagrała ponownie i umieściła na ostatnim albumie - “Nha Sentimento").

  Nowy album - Mae Carinhosa (Matczyne uczcie) zawiera kompozycje ulubionych muzyków Cesarii pochodzących z jej rodzinnego archipelagu : Teofilo Chantre (Mae Carinhosa), B. Leza (fantastyczne morny; Dor di Sodade oraz Talves), Manuel de Novas, Gregorio Gonçalves, Nando da Cruz (Petit Pays, Tchon de França, Esperança).
  Na płycie znajduje się także bolero Dos Palavras śpiewane po hiszpańsku, wykonane po raz pierwszy w Meksyku w 1962r. przez Los Bribones (The Rascals). Cesaria postanowiła dodać ten utwór do swojego repertuaru ku radości Hiszpanów odwiedzających Bay of Mindelo, w czasach gdy jeszcze występowała w barach na rodzinnych Wyspach Zielonego Przylądka.

  “Mae Carinhosa" to muzyczna podróż w czasie, zaczynająca się od okresu, gdy diva nagrywała album “Cabo Verde" w 1997r. aż kończąca płytę “Rogamar" z 2005r.

  Premiera 05 marca

  źródło materiały prasowe Sony Music

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama