Wrocławskie lotnisko obsługuje coraz więcej pasażerów

  Wrocławskie lotnisko obsługuje coraz więcej pasażerów

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu notuje kolejne wzrosty. Od otwarcia obsługuje coraz więcej pasażerów. - Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7 procent - mówi Aleksandra Palus z wrocławskiego lotniska.
  Największy wzrost dotyczy połączeń niskokosztowych. Z tzw. tanich linii w grudniu skorzystało 120 696 pasażerów, czyli o 13,5 proc. więcej podróżnych niż w analogicznym okresie we wcześniejszym roku. Z kolei liczba pasażerów korzystających z lotów międzynarodowych wzrosła o ponad 8 proc.

  - Podobne wzrosty odnotowaliśmy w segmencie przewoźników sieciowych: PLL LOT, Lufthansa, SAS i Eurolot, które na trasach międzynarodowych obsłużyły o 7,4 proc. pasażerów więcej niż w grudniu ubiegłego roku - mówi Aleksandra Palus.

  - Grudzień to tradycyjnie wzmożony ruch w sektorze niskokosztowych połączeń lotniczych. Wzrost o 13,5% potwierdza naszą stabilną pozycję w tym segmencie rynku. To niewiele mniej niż roczna średnia dla tego sektora, która wynosi ok. 20 proc. - chwali się Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

  Z połączeń do Warszawy oraz Gdańska skorzystało w grudniu 20 436 podróżnych. Ponad 100 tysięcy odprawionych pasażerów lotów międzynarodowych zagwarantowało 8,6% wzrostu w stosunku do grudnia 2011 roku.

  Jakie były najpopularniejsze kierunki lotów międzynarodowych w grudniu? Londyn Stansted i Londyn Luton - w sumie na tych trasach obsłużono prawie 18 tysięcy pasażerów. W kraju połączeń było więcej - ponad 18,8 tysiąca pasażerów skorzystało z połączenia do Warszawy. Z kolei w sektorze międzynarodowych przewozów sieciowych najpopularniejsze okazało się Monachium. Na tej trasie przewieziono ok. 9,6 tysięcy pasażerów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama