Wrocław: tramwaje na Krupniczą i Sądową wrócą od...

  Wrocław: tramwaje na Krupniczą i Sądową wrócą od poniedziałku

  BJO, WSK, PWR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tramwaje linii 4 i 15 od poniedziałku 7 stycznia znów będą kursować przez ulice: Sądową i Krupniczą. Inaczej pojadą tramwaje linii 14, a linia 24 zostanie zawieszona.
  Od 7 stycznia na starą trasę wrócą tramwaje linii 4 i 15. Będą kursowały przez Sądową i Krupniczą. Z powodu remontu Podwala torowiska na tych ulicach były zamknięte od wakacji.

  Zawieszone zostają kursy tramwajów linii numer 24, które z Osobowic na Orlą jeżdżą przez mosty Mieszczańskie, pl. Jana Pawła i Orląt Lwowskich, a potem Grabiszyńską. Teraz z powrotem tą samą trasą pojedzie tramwaj 14.

  Od 7 stycznia tramwaj linii 14 w obu kierunkach będzie pokonywał swoją trasę następująco: z ul. Orlej przez Grabiszyńską, Sądową i Krupniczą i dalej przez Rynek na Osobowice i z powrotem. Nie będzie więc jeździł przez pl. Jana Pawła II i Orląt Lwowskich. Autobusy linii 243 i 253 w kierunku Legnickiej będą kursowały tak jak obecnie, przez ulice: Świdnicką, Bożego Ciała, Widok i Kazimierza Wielkiego.

  Gorzej torowisko na Podwalu wygląda na odcinku od Sądowej do Łąkowej. Tam okazało się, że szyny od strony fosy są w fatalnym stanie. Wykonawca twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem będzie ich wymiana na nowe. Kontrakt zakładał jedynie ich ponowne wypoziomowanie. Na razie urzędnicy miejscy rozważają różne rozwiązania.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama