Wrocławskie PiS na walizkach. Przenosi się koło......

  Wrocławskie PiS na walizkach. Przenosi się koło... Solidarnej Polski

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Poseł PiS Dawid Jackiewicz spakował się i wyprowadził z biur w kamienicy przy pl. Solnym 14. Od stycznia Prawo i Sprawiedliwość będzie miało we Wrocławiu nową siedzibę. Przeprowadzi się na pl. Solidarności. 14 stycznia biuro uroczyście poświęci ją ksiądz.
  Jackiewicz biurka, krzesła, fotele, szafy, segregatory przewiózł na pl. Solidarności. Tu na czwartym piętrze będzie miał swoje biuro. Zresztą nie tylko on. Od stycznia znajdzie się tutaj siedziba wrocławskiego PiS i wszystkich wrocławskich parlamentarzystów tej partii.
  Przed świętami Bożego Narodzenia na pl. Solidarności przeprowadził się też europoseł Ryszard Legutko. Pakują się jeszcze Kazimierz Michał Ujazdowski i Jacek Świat.

  - Oficjalne otwarcie planujemy na 14 stycznia - mówi Paweł Hreniak, szef klubu PiS w sejmiku dolnośląskim. Działacze PiS z dumą podkreślają, że nową siedzibę poświęci ksiądz.

  W styczniu minie dokładnie rok od kiedy politycy PiS szukali dla siebie nowego miejsca.
  W kamienicy przy pl. Solnym podniesiono im czynsz za wynajem biur. Właścicielem budynku jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, należąca do 28 dolnośląskich samorządów. Ta sama, która wybudowała halę kupiecką Grafit przy ul. Namysłowskiej we Wrocławiu. - Chcieliśmy się tam przenieść, ale stawki jakie nam zaproponowano były jeszcze wyższe niż na pl. Solnym - zdradza Piotr Babiarz, który kieruje klubem wrocławskich radnych PiS.

  O jakich kwotach mowa, działacze partii nie chcą zdradzić. Poseł Dawid Jackiewicz ujawnił, że dotychczas za metr kwadratowy w budynku przy Solnym PiS płacił 13,80 zł miesięcznie, przed rokiem opłata wzrosła do 29,60 zł. Sam Jackiewicz za 40-metrowe biuro plus korytarz (tu partia organizuje konferencje prasowe) wydawał miesięcznie 1370 zł, a oostatnio 2700 zł. Przy pl. Solidarności ma być ok. 30 proc. taniej.

  PiS nie będzie jedyną partią przy pl. Solidarności. Lokale wynajmuje tutaj również Solidarna Polska z posłanką Beatą Kempą i posłem Andrzejem Dąbrowskim. Hreniak tłumaczy, że PiS to nie przeszkadza. - Oni są na II piętrze, a my na IV.

  Politycy PiS cieszą się z jednego. Będą mieć windę - luksus, którego brakowało przy Solnym.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poco winda na IV piętro ?

   jaśko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 21

   Starzy ludzie mieszkają w domach bez windy, targają zakupy kilka razy dziennie, a ci od PIS to tacy niedołężni są? brak windy to taki problem ??


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i w tym rzecz do biur poselskich najczęściej przychodzą osoby starsze i niedołężne

   zainteresowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

   drogi Jaśko, i w tym rzecz do biur poselskich najczęściej przychodzą osoby starsze i niedołężne. Więc dostęp do biur będzie łatwiejszy inaczej niż na solnym. Więc brak windy był problemem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama