Koniec świata 21 grudnia? "Nie twierdzę, że nie nadejdzie"

  Koniec świata 21 grudnia? "Nie twierdzę, że nie nadejdzie"

  Aleksandra Cieśla

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Koniec świata 21 grudnia? "Nie twierdzę, że nie nadejdzie"

  ©fot. Tomasz Hołod

  21 grudnia - na tę datę już dziś wiele osób reaguje niemal histerycznie. Jedni wpadają w popłoch i budują "niezniszczalne" kapsuły, inni śmieją się z tematu i odliczają dni do momentu kiedy nastąpi końca świata na portalach społecznościowych, a część zwyczajnie ma dosyć poruszania tej kwestii. We Wrocławiu środowiska tzw. alternatywne nie boją się 21.12.2012, koniec świata nadejdzie, ale na pewno nie będzie to zjawisko gwałtowne...
  Koniec świata 21 grudnia? "Nie twierdzę, że nie nadejdzie"

  ©fot. Tomasz Hołod

  W najbliższy piątek i w sobotę we Wrocławiu odbędzie się X Zlot pod nazwą Harmonia Kosmosu, będący też Kongresem Wolnych Ludzi. Wolnych, bo interpretują świat inaczej, alternatywnie, starają się zniwelować przepaść między nauką na wiedzą ezoteryczną. Zlot organizowany jest przez Janusza Zagórskiego, który we wrocławskim środowisku kojarzony jest z formacją ludzi, którzy alternatywnie patrzą na współczesny świat. Dla jego wyznawców data 21.12.12 nie kojarzy się z końcem świata, jako zniszczeniem planety, a dekonstrukcją modelu cywilizacji.

  Weekendowe spotkanie ma charakter nadzwyczajnego. - Zazwyczaj spotykaliśmy się na przełomie wakacyjnym na Masywie Ślęży - mówi Janusz Zagórki. Na to grudniowe zdecydowaliśmy właśnie w związku z tą symboliczną datą 21.12.12 - dodaje.

  Czy to dlatego, że spodziewają się końca świata? - Przecież nie organizowałbym spotkania, gdyby wiedział, czy przewidywał jego koniec - śmieje się pan Janusz.

  Organizator zlotu nie wyklucza jednak "Sądu Ostatecznego". Tyle tylko, że będzie to proces powolny i wielofazowy, powodowany przebiegunowieniem, wybuchami na słońcu i ich wpływem na ziemskie pole magnetyczne.

  - Nie twierdzę, że koniec świata nie nadejdzie. Bo w najbliższych latach na pewno coś się wydarzy - mówi Zagórski. Naszym zadaniem jest być otwartym, pracować nad nowymi technologiami, nowym modelem cywilizacji, a również i edukacji - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mm

   lll (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 32

   dziwne

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama