Prywatna firma będzie pracować za urzędnika

  Prywatna firma będzie pracować za urzędnika

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Urzędników od dróg wyręczy prywatna firma. Za jej usługi zapłacimy prawie pół miliona złotych.
  Materiały podobne
  Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapłaci prawie pół miliona złotych prywatnej firmie, która pomoże mu w planowaniu tras objazdów w czasie remontów dróg albo po nagłym zamknięciu mostów czy wiaduktów. Zleceniem już interesują się dwa przedsiębiorstwa. Zwycięzcę przetargu poznamy za kilka dni.

  Powierzenie takich zadań prywatnym podmiotom to zaskakująca decyzja, bo w urzędzie miejskim i podległych mu jednostkach pracuje przynajmniej kilkaset osób zajmujących się właśnie m.in. sprawami organizacji ruchu drogowego. Po co więc angażować zewnętrzną firmę i płacić za to grube pieniądze?

  W samym ZDiUM pracuje dzisiaj około 300 osób. Ale nie tylko ta instytucja zatrudnia fachowców mających odpowiadać za wrocławskie drogi. Sześćdziesięciu pracowników ma też wydział inżynierii miejskiej w magistracie.

  Piętnastu z nich na liście swoich służbowych obowiązków ma zarządzanie ruchem w mieście, czyli m.in. właśnie planowanie objazdów - dokładnie to, co urzędnicy chcą powierzyć prywatnej firmie. O zwolnieniach w miejskich instytucjach po podpisaniu kontraktu ze zwycięzcą przetargu nie ma jednak mowy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama