Nowe przepisy śmieciowe: W Legnicy zapłacą "od głowy" i...

  Nowe przepisy śmieciowe: W Legnicy zapłacą "od głowy" i taniej niż we Wrocławiu

  Mateusz Różański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od 1 lipca 2013 roku legniczanie, podobnie jak wrocławianie będą płacić więcej za wywóz śmieci. Radni pochylą się nad nową uchwałą podczas najbliższej sesji. Stawki, jakie będą obowiązywały, to 13,70 gr miesięcznie od osoby prywatnej za śmieci segregowane oraz 17,80 gr za śmieci niesortowane również od osoby prywatnej za miesiąc. Radni mają czas na ustalenie nowych zasad do końca bieżącego roku. Zatem wejście w życie tych stawek jest już niemal przesądzone.
  Właściciele nieruchomości niezamieszkałych, np. obiektów użyteczności publicznej, punktów handlowych, zakładów produkcyjnych i usługowych, ogródków działkowych itp., którzy składać będą śmieci bez segregowania w pojemnikach 60 litrowych, zapłacą 28 zł miesięcznie od pojemnika. Przy segregacji opłata wyniesie 16,20 gr.

  Legnica, ale i inne gminy, nie miały zbyt wiele czasu, aby przygotować się do nowych zasad gospodarowania odpadami.
  - Znowelizowana przez Sejm ustawa, która weszła w życie 1 stycznia br., dała gminom tylko 18 miesięcy na wdrożenie nowego systemu - podkreśla Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. - W innych krajach Europy wdrażanie trwało wiele lat .

  Mieszkańcy będą deklarować, ile osób mieszka w gospodarstwie. Co, jeśli mieszkanie wynajmują np. studenci i właściciel zgłosi, że to stoi puste?
  - Przy tym sposobie naliczania odwołujemy się do uczciwości mieszkańców wielkim zaufaniem - mówi Krzakowski.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ola.la

   Woder (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 25

   W Jeleniej górze już od 2012 płacimy 17zł. od głowy,jest to miasto dobrobytu PO,gdzie rządzi nepotyzm a władza ma ludzi w d...e.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żeby się

   rachmistrz gminny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 21

   tylko nie okazało, że Legnica liczy o połowę mniej mieszkańców niż się władzom miasta wydaje. Będą ciekawe statystyki, to samo zresztą będzie dotyczyło innych miast, co to za śmieci będą zbierać...rozwiń całość

   tylko nie okazało, że Legnica liczy o połowę mniej mieszkańców niż się władzom miasta wydaje. Będą ciekawe statystyki, to samo zresztą będzie dotyczyło innych miast, co to za śmieci będą zbierać "od łba".zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama