Koszykówka: Śląsk Wrocław - Radex Szczecin 77:57 (ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski, fot. Jarosław Jakubczak
Tylko przez 20 minut koszykarze ze Szczecina nawiązywali w miarę wyrównaną walkę ze Śląskiem. W drugiej połowie nasi systematycznie odjeżdżali rywalom i na mecie zostawili im 20 punktów za plecami. 77:57 - trzynaste z rzędu ligowe zwycięstwo stało się faktem.

Jak było w Orbicie? Trochę leniwie, ale to może dlatego, że początek niedzielnego meczu wyznaczono na godz. 14. Atmosferę starali się budować kibice z klubu Kosynierzy, jednak pozostałej części publiki nie udało im się porwać. Sporej grupy dzieciaków z wrocławskich szkół również. Emocje zaczynały się, gdy w przerwach meczu na parkiet wybiegały maluchy w mikołajowych czapkach, które prezentowały swoje umiejętności taneczne. Nawet największy mruk mógł się uśmiechnąć.

A koszykówka? Była, ale na dość niskim poziomie. Śląsk nie był tym Śląskiem, jakiego znamy z wcześniejszych spotkań. Wrocławianie mieli duże problemy z atakiem pozycyjnym, trafili tylko dwie trójki, przegrali też walkę o zbiórki (24:26). Rywale chcieli to wykorzystać, ale na WKS nie starczyło potencjału. W drugiej połowie nasi zagrali już znacznie lepiej, a prym jak zwykle wiódł Paweł Kikowski.

W przerwie meczu odbyła się licytacja pamiątek piłkarskiego i koszykarskiego Śląska na rzecz wrocławskich domów dziecka. Udało się zebrać około trzech tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to zasługa pana Jacka z pierwszego rzędu. Gratulujemy szczodrości.

Śląsk Wrocław - AZS Radex Szczecin 77:57 (20:16, 15:12, 19:14, 23:15)
Śląsk:
Kikowski 17 (1), Flieger 15 (1), Diduszko 12, Gabiński 8, Hyży 8, N. Kulon 5, Ochońko 4, Prostak 3, Sulima 3, Mroczek-Truskowski 2, Bochenkiewicz 0, M. Kulon 0.

I liga mężczyzn

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Polonia - Spójnia 74:56, Znicz - MKS 59:66, Astoria - MOSiR 62:80, Start - Politechnika 95:62, Sokół - UMKS 75:64, Stal - Polski Cukier 76:69, SKK - Polfarmex 58:70.