Mali kolędnicy z wielką misją

  Mali kolędnicy z wielką misją

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Uczniowie wałbrzyskiej SP nr 5 zbierają pieniądze dla rówieśników z Papui Nowej Gwinei.
  Niestraszny im silny mróz, trema czy nie zawsze przyjaźnie nastawieni ludzie. Z uśmiechem na ustach odwiedzają mieszkańców, przynosząc dobrą nowinę.

  Kolędnicy z Wałbrzycha mają jednak do spełnienia jeszcze większą misję. Wystawiają jasełka, podczas których zbierają pieniądze dla dzieci z Papui Nowej Gwinei. Choć ich samych nie zawsze na wszystko stać, chcą pomagać innym.

  Przedsięwzięcie Kolędnicy Misyjni realizowane jest na całym świecie w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W różnych krajach odbywa się podobnie. Kolędnicy Misyjni w Polsce przebierają się za postacie biblijne. A jedno dziecka przywdziewa strój mieszkańca Papui Nowej Gwinei.
  - Albo tak, jak dzieci z Wałbrzycha przedstawiają jasełka, a potem krótko opowiadają o swoich rówieśnikach z dalekiego kraju i proszą o wsparcie dla nich - mówi Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD.

  W Papui mieszka ponad 2,5 mln dzieci. Wiele z nich nie dożywa piątego roku życia. Przede wszystkim przez choroby, brak lekarstw i opieki medycznej. W Papui na jednego lekarza przypada ok. 15 tys. osób, a w wioskach 80 tys.
  - Przeziębienie czy biegunka bywają dla nich śmiertelne - mówi pani Anna.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama