Koszykówka, II liga: Kolejne zwycięstwo WKK Wrocław

PK
W meczu 11. kolejki grupy B II ligi WKK Wrocław pokonał na wyjeździe GTK Fluor Gliwice 82:74. Dzięki temu podopieczni Pawła Turkiewicza awansowali kosztem rywali na trzecie miejsce w tabeli.

Udany powrót do gry po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją zaliczył w barwach WKK Jakub Koelner. 19-letni koszykarz przebywał na parkiecie 10 minut i zdobył w tym czasie 10 punktów, trafiając wszystkie rzuty.

W sobotę nie powiodło się innej dolnośląskiej drużynie. Sudety Jelenia Góra przegrały w Katowicach z Mickiewiczem 66:72. W niedzielę Nysa Kłodzko zmierzy się u siebie z WSTK Wschowa (godz. 16).

GTK Fluor Gliwice - WKK Wrocław 74:82 (19:12, 20:21, 15:24, 20:25)
WKK: Grygiel 18 (4), Grzeliński 13, Łopatka 11, Koelner 10 (2), Płatek 10, Bochno 7 (1), Nowakowski 7 (1), Diduszko 6, Bojko 0, Leńczuk 0.

Mickiewicz Katowice - Sudety Jelenia Góra 72:66 (18:22, 26:10, 8:10, 20:24)
Sudety: R. Niesobski 27 (3), Raczek 9 (1), Wilusz 9, Minciel 8, Kozak 5 (1), Czech 4, Wojciul 4, Taraszkiewicz 0.

Materiał oryginalny: Koszykówka, II liga: Kolejne zwycięstwo WKK Wrocław - Gazeta Wrocławska