Jesteś w ciąży? Zdradź nauce swoje tajemnice

Jesteś w ciąży? Zdradź nauce swoje tajemnice

Katarzyna Kaczorowska

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Do tej pory przebadały już 90 kobiet w ciąży, a chcą jeszcze więcej. Agnieszka Żelaźniewicz i Justyna Szymańczyk od kilku miesięcy zbierają materiały do doktoratu pod okiem antropologa prof. Bogusława Pawłowskiego i po raz kolejny zapraszają Dolnoślązaczki do udziału w programie darmowych badań, które mają odpowiedzieć, jak w czasie ciąży i laktacji zmienia się ciało kobiety i jak te zmiany wpływają na noworodka.
Doktorantki sprawdzą jak zmienia się rozkład tkanki tłuszczowej, gęstość kości, poziom wolnych rodników, zbadają też skład mleka matki. Warunek: program trzeba zacząć najpóźniej w 13. tygodniu ciąży. - Każda kobieta dostanie wyniki i dowie się, jak ciąża wpływa na jej ciało i zdrowie oraz jak te zmiany wpływają na dziecko - dodają doktorantki.

Ciężarne Dolnoślązaczki (lub planujące ciążę) w wieku od 19 do 39 lat mogą zgłaszać się pod nr. tel. 509345299 lub 793953771, lub e-mail: a.zelazniewicz@antro-po.uni.wroc.pl. Mogą też znaleźć szczegółowe informacje na stronie www.antropo.uni.wroc.pl/badanie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo