Dajcie pieniądze, a będzie obwodnica

  Dajcie pieniądze, a będzie obwodnica

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wschodnia obwodnica może powstać szybciej. Ale miasto musi pilnie dopłacić do tej inwestycji.
  Już latem przyszłego roku może ruszyć budowa szosy łączącej drogę Wrocław - Oława z trasą Wrocław - Jelcz-Laskowice. Będzie to pierwszy odcinek tzw. wschodniej obwodnicy Wrocławia. W przyszłości obwodnica ma zaczynać się w Żernikach Wrocławskich i prowadzić aż do Długołęki.

  Początkowo planowano, że w przyszłym roku powstanie tylko most na Odrze w Łanach. Jednak w środę marszałek Dolnego Śląska Marek Łapiński zapowiedział, że w kasie województwa znajdą się pieniądze na cały pierwszy odcinek. Jest jednak warunek - część pieniędzy musi do inwestycji dopłacić miasto.
  Prezydent Rafał Dutkiewicz już wcześniej zadeklarował, że dołoży 50 milionów złotych. Ale stanie się to dopiero po Euro 2012.

  Współrządzący Wrocławiem radni Platformy Obywatelskiej chcą jednak, by prezydent nie zwlekał i 10 milionów złotych wpisał już do budżetu na przyszły rok. Ich zdaniem to pozwoli zacząć budowę i zmniejszyć korki w mieście.

  W środę list z podobną prośbą marszałek Marek Łapiński wysłał do Barbary Zdrojewskiej, przewodniczącej rady miejskiej z PO.
  - Naprawdę się zaparłem, żeby tę drogę zrobić - tłumaczył.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama