Wrocław: Oliwia Jabłońska, wicemistrzyni paraolimpijska,...

  Wrocław: Oliwia Jabłońska, wicemistrzyni paraolimpijska, uczy uczniów wiary w siebie i tolerancji

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Oliwia Jabłońska, wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich spotkała się dziś rano z uczniami dolnośląskich szkół. Takie spotkania mają udowodnić młodzieży, że pomimo niepełnosprawności, można i warto sięgać po wyzwania i osiągnąć sukces.
  Spotkania są elementem projektu Fundacji W-skersi, pt.: "Między nami w-skersami". Dziś udział w nim wzięli uczniowie z Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Wilanowskiej 31 we Wrocławiu i dzieci z podstawówki, przy ulicy Szkolnej 3 w podwrocławskim Kiełczowie.

  - Po wielu pytaniach gimnazjalistów i uczniów podstawówki, na które odpowiedziałam wiem że takie spotkania są niezwykle potrzebne - opowiadała Oliwia Jabłońska, piętnastolatka, która dzięki uporowi i determinacji odniosła sukces.


  Każdy z uczniów, który wziął udział w spotkaniu dostał specjalnie przygotowany folder z informacjami na temat Oliwii, Igrzysk Paraolimpijskich i pozytywnych przykładów w-skersów.

  - Dzięki spotkaniom wielu uczniów dostrzega możliwość pokonywania własnych trudności, tym samym na ulicy nie dziwi ich niepełnosprawność innych ludzi - zapewnia Piotr Kosior, wiceprezes Fundacji W-skersi.

  Projekt "Między nami W-skersami", edycja 2012 jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  Fundacja W-skersi powstała w 2011. Utworzyli ją trzej przyjaciele: Bartłomiej "Skrzynia" Skrzyński, prezes Fundacji, poruszający się na wózku inwalidzkim, Piotr Kosior, wiceprezes związany zawodowo z finansami oraz Maciej Żarnowski, gitarzysta zespołu Rotary i pasjonat żeglarstwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama