Wrocław: Pługi zjechały do baz i czekają. Czy jeszcze dziś...

  Wrocław: Pługi zjechały do baz i czekają. Czy jeszcze dziś wyjadą?

  Paweł Kucharski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Pługi zjechały do baz i czekają. Czy jeszcze dziś wyjadą?

  ©Paweł Relikowski

  Od rana na wrocławskich ulicach panowały trudne warunki drogowe. Po mieście jeszcze do godziny 9 jeździły wszystkie pługosyparki. Jest ich 36. Pojazdy firmy Trans Formers zjeżdżają już do bazy i kończą odśnieżanie ulic Starego Miasta. Pługopiaskarki firmy WPO Alba zakończyły już pracę, ale jak twierdzą pracownicy firmy - czekają w pogotowiu. Czy jeszcze dziś wyjadą na główne ulice odśnieżać? Wszystko wskazuje na to, że nie będzie takiej potrzeby. Synoptycy nie przewidują opadów śniegu w środę, ani w nocy ze środy na czwartek. Dziś po południu możemy się spodziwać wielu chwil ze słońcem, ale temperatura utrzyma się na poziomie około pięciu kresek poniżej zera.
  Wrocław: Pługi zjechały do baz i czekają. Czy jeszcze dziś wyjadą?

  ©Paweł Relikowski

  Piętnaście pługopiaskarek firmy Alba przez całą noc odśnieżało ulice Śródmieścia i Fabrycznej. Pracę rozpoczęły o godz. 22, skończyły o 7.50. Obecnie dwa pojazdy prowadzą patrol i wykonują czynności wykończeniowe - zabezpieczane są mosty i wiadukty, ściągane jest błoto pośniegowe.

  To, o której godzinie pługopiaskarki Alby znów wyjadą dziś na ulicę, uzależnione jest od pogody i opadów śniegu.


  - Przez pieć miesięcy w roku jestesmy w każdej chwili wysłać na ulice Wrocławia nasze pojazdy - zapewnia Marta Rurarz z Alby.

  Poza Albą, wrocławskie ulice odśnieża także Trans Formers. Dysponuje 21 pługosyparkami. Gdzie można je spotkać? Trans Formers dba o czystość ulic w trzech dzielnicach: Starym Mieście, Psim Polu i Krzykach. Jak poinformowała nas przedstawicielka firmy, kończy się właśnie akcja odśnieżania ulic Starego Miasta. Nieco dłużej potrwają prace na Psim Polu i Krzykach.

  - Nasi kierowcy na stałe przypisani są do tak zwanych trasówek. Wszystkie pojazdy wyruszają do pracy jednocześnie. Jeśli w ciągu dnia zacznie mocno sypać, sami podejmujemy decyzję o tym, czy pługi powinny wyjeżdżać na ulicy tych dzielnic, którymi się zajmujemy z tytułu umowy z miastem - mówi przedstawiciel firmy.

  W środę rano trudne warunki panowały również na drogach wokół Wrocławia. Nad ranem na autostradzie A4 w pobliżu Kątów Wrocławskich tir wpadł w poślizg i zablokował oba pasy w kierunku Legnicy. Na szczęście w miarę szybko udało się udrożnić przejazd.

  Na te wrocławskie ulice pług powinien dotrzeć:  śnieg usunięty do 4 godzin, błoto do 6: Karkonoska, Wyścigowa, Ślężna, Dyrekcyjna, Pułaskiego, pl.Wróblewskiego, pl. Społeczny, pl. Grunwaldzki, Kochanowskiego, Brücknera, Krzywoustego, Sobieskiego.

  śnieg do 4 godzin, błoto do 6, możliwa warstwa zajeżdżonego śniegu: drogi główne i ulice,
  gdzie jeżdżą autobusy.  ulice odśnieżane w drugiej kolejności: Bzowa, Makowa, Różana, Księgowa, Kreślarska, Podróżnicza, Odkrywców, Ślusarska, Monterska, Modlińska, Balladyny, Orla, Sokola, Jastrzębia, Jaworowa, Sztabowa, Mielecka, Pretficza, Łączności, Drukarska, Zaolziańska, Sanocka, Radosna, Kwaśna, Pereca, Stalowa, Jemiołowa, Żelazna, Szczęśliwa, Lwowska, Lubuska, Ołowiana, Kłosna, Skwierzyńska, Owsiana, Stysia, Gwiaździsta, Kolejowa, Jęczmienna, Żytnia, Prosta, Zdrowa, Wysoka,Mennicza,Nowa, Łakowa,Gwarna,Zelwerowicza, Ziemowita,Dobra, Sokolnicza, Księcia Witolda, Inowrocławska, Cybulskiego, Mieszczańska, pl. Borna, Smolecka, Trzemeska, Młodych Techników, Litomska, Czarnieckiego, Głogowska, Ścinawska, Michalczyka, Słubicka, Bolesławiecka, Przestrzenna, Łódzka,Tomaszowska, Gajowa, św. Jerzego, Nyska, Piękna, Morwowa,Worcella, Kniaziewicza, Hauke-Bosaka, Mazowiecka, Dobrzyńska, Adamczewskich, Objazdowa, Majakowskiego, Elbląska, Międzyzdrojska, Bystrzycka, Drzewieckiego, Szybowcowa, Horbaczewskiego, Kwiska, Małopanewska, Bobrza, Białowieska, Rydygiera, Paulińska, Brodatego, Kaszubska, Jagiellończyka, Kilińskiego,Niemcewicza,Zegadłowicza, Kręta, Roosevelta, pl. Strzelecki, Kraszewskiego, Kleczkowska, Dębickiego,Zakładowa, wyb.Conrada-Korzeniowskiego, Świętokrzyska, Na Szańcach, Prusa, Oleśnicka, Żeromskiego, Kluczborska, Orzeszkowej, Daszyńskiego, Miarki, Jaracza, Damrota, Lompy, Matejki, Reja, Czerwonego Krzyża, Śniadeckich, Mianowskiego, Smoluchowskiego, Bartla, Parkowa,Witelona, Banacha, Dicksteina, 9 Maja, Belwederczyków, Kosynierów Gdyńskich, Partyzantów, Pierwszej Dywizji, Becka, Smętna, Żmichowskiej, Chełmońskiego, Braci Gierymskich,Wittiga, Pugeta, Wiwulskiego, Biegasa, Rzeźbiarska, Bednarska, Murarska, Tkacka,Koszykarska, Ignuta, Suwalska,Wełniana, Boguszowska, Eluarda,Zajazdowa, Krotoszyńska, Jarocinska, Ślazowa, Zduńska, Czeska,Morawska, Słowacka,
  Serbska, Jugosłowiańska, Chorwacka, Zawalna, Bortczyka, Konopnickiej, Pola,Asnyka, Czajkowskiego, Przesmyckiego, Długosza,Miechowity, Starościńska, Redycka, Lekcyjna, Wilanowska, Zatorska.

  Zobacz mapę ulic, które powinny być odśnieżane (Kliknij w obrazek)

  KLIKNIJ W OBRAZEK  Kto odśnieża Wrocław:

  Stare Miasto, Krzyki i Psie Pole są oczyszczane przez:
  Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS - FORMERS Wrocław, Sp. z o.o.
  ul. Atramentowa 10, Bielany Wrocławskie, 55-040 Kobierzyce
  Dyspozytor - 71 328-70-36

  Śródmieście i Fabryczna są oczyszczane przez:
  Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA, SA
  ul. Aleksandra Ostrowskiego 7, 52-238 Wrocław
  Dyspozytor - 71 337-52-34

  Rynek, pl. Solny, ul. Świdnicka od Rynku do ul. Heleny Modrzejewskiej, ul. Oławska od
  Rynku do ul. Krawieckiej, ul. Szewska i plac między ul. Szewska, ul. Wita Stwosza i ul.
  Łaciarska oczyszczane są przez: Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS - FORMERS Wrocław.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  w drugiej kolejności?

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Co to znaczy w drugiej kolejności? To znaczy kiedy jest ta druga kolejność? Mieszkam przy Stalowej i jakoś nie zauważyłam nawet piątej kolejności, bo na odcinku od Grabiszyńskiej w stronę garaży...rozwiń całość

  Co to znaczy w drugiej kolejności? To znaczy kiedy jest ta druga kolejność? Mieszkam przy Stalowej i jakoś nie zauważyłam nawet piątej kolejności, bo na odcinku od Grabiszyńskiej w stronę garaży nic nie jest w ogóle odśnieżane. Chyba, że Stalowa do odśnieżania wyznaczona jest na odcinku od ul. Kruczej do ul. Grabiszyńskiej. W takim razie informacja o odśnieżaniu ul. Stalowej jest nieprecyzyjna!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ślisko jak cholera

  Taksiarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 19

  Od 4.30 jeżdże po miescie i żadnej pługopisarki ani solanki na oczy nie widziałem.Byc może kursują gdzieś po obrzeżach maista.W miescie slisko jak cholera na tej gołoledzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no to co

  a co (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 28

  Amnestia dla siedzących w więzieniu rowerzystów złapanych po piwku !!!(kopiuj-wklej)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drogi zasolone

  Kierowca DW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 27

  Przecież Pani Mazur twierdzi że drogi są dobrze zasolone :) i nie trzeba odśnieżać poza tym śnieg nie pada :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pytanie do ZDiUM

  wrc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 28

  Czy odśnieżanie parkingu przy ul. Bernardyńskiej, dla pracowników Urzędu Miejskiego, też odbywa się w ramach akcji odśnieżania miasta, kosztem ulic?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 23

  na bank!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo