Robert Banasiak szefem Centrum Technologii Audiowizualnych

  Robert Banasiak szefem Centrum Technologii Audiowizualnych

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W sobotę Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, powołał nowego dyrektora wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych. Robert Banasiak zacznie pracę w instytucji, która mieści się w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych w Pawilonie Czterech Kopuł, lada dzień.
  Robert Banasiak szefem Centrum Technologii Audiowizualnych

  ©Marek Grotowski

  Minister sam wybrał Banasiaka na to stanowisko, po tym jak we wrześniu tego roku nie został rozstrzygnięty konkurs na szefa dawnej fabryki snów. Anna Wołek, do niedawna szefowa wrocławskiego Centrum Sztuki Impart, Henryk Kowzan, menedżer, kulturoznawca i polityk PO, i prof. dr hab. Beata Borowicz- Sierocka, filozof, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w Dolnośląskiej Szkole Wyższej nie przekonali wówczas do siebie jury i ministra kultury, pod którego podlega CeTa. Robert Banasiak w l.90 był redaktorem naczelnym Radia Eska, potem m.in. szefem wrocławskiego oddziału TVP i wiceprezesem Telefonii Dialog.

  Centrum Technologii Audiowizualnych jest w trakcie budowy. Pomysłodawcą i szefem programowym instytucji jest laureat Oscara, filmowiec Zbigniew Rybczyński.
  CeTa ma ambitne plany, żeby pod jego wodzą produkować filmy i szkolić filmowców w zakresie nowych technologii audiowizualnych na najwyższym poziomie, ale szefowanie dawną WFF to ciężki kawałek chleba. Z funkcji dyrektora naczelnego CeTy zrezygnował w czerwcu tego roku po trzech latach z powodów zdrowotnych Robert Gawłowski. Udało mu się, co prawda, pozyskać sporo pieniędzy na wybudowanie supernowoczesnej hali i zakupienie koniecznego do niej sprzętu, ale w CeTę trzeba włożyć jeszcze więcej funduszy. Teraz pozyskiwanie pieniędzy powinno być łatwiejsze, bo Zdrojewski przekształcił dawną WFF w państwową instytucję kultury.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sukces

   talib (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 53

   Czy ten pan ma zadanie rozłożenia tej instytucji? Czy tylko wyprowadzi trochę kasy a poźniej powoła sie nowego mistrza z oślej stajni przydenta D? Jest tam jeszcze paru dyrektorów z zamiłowaniem do...rozwiń całość

   Czy ten pan ma zadanie rozłożenia tej instytucji? Czy tylko wyprowadzi trochę kasy a poźniej powoła sie nowego mistrza z oślej stajni przydenta D? Jest tam jeszcze paru dyrektorów z zamiłowaniem do rozkładania tego co złożone, niektórzy mają nawet doświadczenia związane z nowoczesną technologią wieść gminna niesie że jeden potrafił ustawić kanały w nowoczesnym telewizorze, a krążą legendy że w dawnych czasach potrafił zaprogramować wideo na nagrywanie!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie dotacja na remont pawilonu????

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 63

   Kiedy kasa na remont pawilonu???????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   desantowiec

   Linoskoczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 67

   starozakonny desantowiec z dialogu, ludzie dajcie żyć , jeszcze Polska nie zginęła.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No ludzie...

   programista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 62 / 45

   Czyli pejsaty zatrudnił pejsatego.Będzie jakaś praca dla Polaków?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama