Wrocław: SMS w zamian za zdjęcie z fotoradaru? To oszustwo,...

  Wrocław: SMS w zamian za zdjęcie z fotoradaru? To oszustwo, zatrzymano podejrzanych

  Marcin Rybak, BJO

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wrocław: SMS w zamian za zdjęcie z fotoradaru? To oszustwo, zatrzymano podejrzanych

  ©fot. Policja Dolnośląska

  Dwaj młodzi mężczyźni założyli portal oferujący możliwość sprawdzenia ilości popełnionych wykroczeń drogowych. Wystarczyło wejść na założoną przez nich stronę www.e-wykroczenia.pl i wysłać sms-a. Kosztował - jak podaje dolnośląska policja - kilkadziesiąt złotych. Oszukanych jest 4,5 tysiąca osób z całej Polski.
  Wrocław: SMS w zamian za zdjęcie z fotoradaru? To oszustwo, zatrzymano podejrzanych

  ©fot. Policja Dolnośląska

  Założyciele fikcyjnego portalu zostali wytropieni i zatrzymani przez policjantów z Wydziału Przestępczości Gospodarczej dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. Formalnie właścicielem witryny była zagraniczna firma. Zdaniem policji specjalnie założona do oszustwa.

  Przekręt wymyślili 24 - latek z Warszawy i rok starszy kolega z Wrocławia. Mieszkaniec Warszawy został aresztowany na trzy miesiące. Obydwaj podejrzani są o oszustwo. Od swoich ofiar wyłudzili co najmniej 150 tysięcy złotych.

  - Mężczyźni poza granicami kraju założyli stronę internetową, dzięki której wyłudzali pieniądze - informuje Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji.

  Portal oferował dostęp do informacji o ilości naszych wykroczeń drogowych i przyznanych nam punktów karnych. Po wysłaniu kilku sms-ów aktywujących klientowi portalu miały wyświetlić się szczegółowe dane. Koszt sms-ów wynosił nawet kilkadziesiąt złotych. Na wysłanych sms- ach zarabiali właściciele portalu. Oczywiście do klientów nie napływały żadne informacje.
  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po przesłuchaniu wypuszczono mieszkańca Warszawy. Wrocławianin pozostał w areszcie. Za oszustwo grozi im do ośmiu lat więzienia.

  Główna Inspekcja Transportu Drogowego ostrzegała i informowała, że żaden centralny rejestr wykroczeń drogowych ani inna podobna baza zdjęć z fotoradarów nie istnieje. Dziś strona e-wykroczenia.pl nie działa.

  Ujawnieni przez wrocławskich policjantów oszuści swoją firmę zarejestrowali na Cyprze. Policjanci badają teraz wszystkie witryny, które "prowadziła" owa firma. Może się okazać, że fikcyjna baza danych wykroczeń dorgowych to jedno z wielu oszustw przedsiębiorczej dwójki. We wszystkich powtarzał się ten sam mechanizm. Jakąś informację na przykład "jak zostać bogatym" otrzymywało się po wysłaniu sms-a.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tępaki

   W (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 33

   Matko co za głupi naród. Amber Gold i tym podobne nigdy tych tumanów niczego nie nauczą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Lauda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 40

   "Mieszkaniec Warszawy został aresztowany na trzy miesiące." "Po przesłuchaniu wypuszczono mieszkańca Warszawy. Wrocławianin pozostał w areszcie" Rybak przeciez to sie kupy nie trzyma.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 18

   To była wrocławska mafia dresiarzy ... to na pewno oni ... to dalsza część ich wpływów, porachunków ... hehehe ... na gaju pewnie biegają już z siekierami i szykują odwet za kolegę z piaskownicy :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama