Studio stodoła - płyta z piosenkami dla dzieci

  Studio stodoła - płyta z piosenkami dla dzieci

  Marta Bigda

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Studio stodoła już w sprzedaży

  Studio stodoła już w sprzedaży ©Universal Music Polska

  - To jest jak rozgrzeszenie. Przez pracę nad reklamami nabawiłam się moralnego kaca - przyznaje Patrycja Woy-Wojciechowska, reżyserka programu telewizyjnego dla dzieci "Studio Stodoła" i założycielka fundacji "Edulandia".
  Studio stodoła już w sprzedaży

  Studio stodoła już w sprzedaży ©Universal Music Polska

  Pomysł na "Studio Stodoła", program, który jest emitowany na kanale MiniMini+, traktuje o rzeczach prostych i ważnych, pojawił się, gdy zobaczyła, jak bardzo jej dzieci lubią wakacyjne wizyty na wsi. - Nawet ich koledzy mówili, że kiedy nas tam odwiedzają, to lepiej się bawią niż na wakacjach w Grecji. A spędzali je przecież w hotelach z basenami - wspomina Woy-Wojciechowska.

  Motywacją do stworzenia tego programu były też inne produkcje dla dzieci.
  - W większości to po prostu sieczka - mówi Woy-Wojciechowska. - My z mężem mamy już nawet patent na takie programy. Jak nasze dziecko chce obejrzeć pełną agresji bajkę, i akurat odwróci wzrok, odłączamy kabel od telewizora i mówimy: "Oj, kabelek się zepsuł...". A potem włączamy płytę z wartościową zawartością.

  "Studio Stodoła" zabiera dzieci w wiejski świat, gdzie czas płynie wolniej. To maluchy prowadzą program, dorośli tylko pomagają. Jest gotowanie zdrowego jedzenia, nauka pieczenia chleba, zbieranie marchewek, oddzielanie plew od zboża, wyciąganie plastrów miodu z uli. Dzieciaki prowadzą też trudne rozmowy. Mówią o tolerancji, radzeniu sobie z codziennymi problemami. Zwierzają się z tego, że ktoś je przezywa, albo, że rodzice w domu się kłócą. - Jestem z wykształcenia psychologiem, więc wiem, jakie to ważne, żeby dzieci nauczyły się nazywać swoje emocje - tłumaczy

  Żaden odcinek nie może się też obejść bez "ruszanki", czyli radosnej piosenki, podczas której dzieci przed telewizorami są zapraszane do "ruszenia się z kanapy". - To piosenki eko, na przykład o drzewie, które prosi o szacunek. Jest też kawałek "Razem smaczniej", który dzieci śpiewają przygotowując posiłek. Jak się okazuje, już nie tylko w programie, ale też w swoich domach! - opowiada reżyserka.

  Ten program nie jest jednak kierowany tylko do dzieci, ale też do ich rodziców. Patrycja Woy-Wojciechowska pokazuje w nim kreatywne metody wychowawcze. - Jeśli na przykład dziecko przeszkadza tacie w ugotowaniu zupy, niech ten, zamiast krzyczeć, wysypie mu na stół trochę makaronu i powie: "Zrób mamie piękny naszyjnik!" - opowiada reżyserka.

  "Studio Stodoła" w każdy weekend (sb. i nd.) od godz. 7 na kanale MiniMini+.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama