Obraz z kamer zobaczą rodzice

  Obraz z kamer zobaczą rodzice

  PIEL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  12 kamer śledzi życie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Dzięki nim w placówce ma być bezpieczniej.
  Samorząd wydał na system 15 tys. zł.
  Dziesięć kamer rejestruje to, co dzieje się w budynku, a dwie kontrolują podwórze. W przyszłości miejskie władze planują zwiększyć ich liczbę w tej szkole do 16. Obraz z niektórych ma być dostępny w internecie, by rodzice mogli sprawdzać, co na przerwach robią dzieci.

  Kamery kontrolujące życie to coraz częstszy widok w szkołach naszego regionu. Władze powiatu kłodzkiego na początku ub. roku stworzyły system monitorowania szkół średnich.

  Kamery zamontowano w 10 placówkach oświatowych i dwóch schroniskach młodzieżowych. Wydano na to 200 tys. zł. Każda szkoła ma po 8 urządzeń.

  Obraz mogą obserwować nie tylko nauczyciele. Jest dostępny też w centrum zarządzania kryzysowego w kłodzkim starostwie. Chodzi o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Kamery pomagają też straży miejskiej i policji w większości miast w regionie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama