Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje...

  Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje opanują miasto

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje opanują miasto

  ©Piotr Warczak

  Zdjęcia z Mikołajem, upominki i zabawy, wspólne kolędowanie oraz zaświecenie 20-metrowej choinki, to tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają dziś na najmłodszych na wrocławskim Rynku.
  Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje opanują miasto

  ©Piotr Warczak

  Dziś o zmierzchu, między godz. 16 - 17, rozbłysną we Wrocławiu świąteczne iluminacje. O godz. 18 prezydent Rafał Dutkiewicz zaświeci 20-metrową choinkę, która zdobi od dwóch tygodni wrocławski Rynek.

  Tradycyjnie na najmłodszych czekać będą słodkie prezenty. Fani muzyki będą mogli posłuchać mikołajkowego koncertu. Wystąpi wrocławski zespołu Soul City, finalista programu X-Factor. Natomiast o godz. 19 rozpocznie się nagrywanie teledysku, który w święta pojawi się w telewizji. Mieszkańcy wraz z zespołem zaśpiewają wspólnie kolędy.

  Natomiast w godz 12 - 14 Towarzystwo Miłośników Wrocławia organizuje VIII Wrocławskie Święto ul. Św. Mikołaja. W samo południe zabrzmi dzwon na wieży kościoła garnizonowego Św. Elżbiety, pojawi się święty Mikołaj- Biskup z Myry. Dziesięć minut później św. Mikołaj przywita dzieci na placu przy kościele Św. Elżbiety. Najmłodsi otrzymają słodycze i zostaną zaproszeni do kolorowego korowodu, który przejdzie przez wrocławski Rynek. Dzieci usłyszą też legendę o historii nazwy ulicy św. Mikołaja.

  Wrocławskie galerie handlowe też przygotowały dla najmłodszych wiele mikołajkowych niespodzianek.

  W Pasażu Grunwaldzkim na najmłodszych od godz. 16 na poziomie 0 czekał będzie prawdziwy Mikołaj, który przybędzie na saniach ciągniętych przez psy zaprzęgowe, które zostaną z nim podczas całego spotkania. Mikołaj rozda dzieciom kilkaset prezentów. Najmłodsi dowiedzą się, jak wygląda codzienne życie w kraju Mikołaja, poznają eskimoskie ubrania, instrumenty, a także zwyczaje dalekiej północy. Dzieci nudzić się na pewno nie będą, bo przygotowane dla nich są m.in. warsztaty plastyczne. Każdy maluch, który weźmie udział w spotkaniu, dostanie też bezpłatne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

  W centrum handlowym Arkady na dzieci od godz. 14 do 20 czekać będzie Mikołaj i śnieżynki, z którymi będzie można zrobić sobie bezpłatne zdjęcie. Mikołaj i jego pomocnicy będą wszystkich częstować słodyczami. Nie zabraknie tam zabaw mikołajkowych.

  W Magnolii Park przy ul. Legnickiej przez cały dzień na dzieci czeka św. Mikołaj. Mieszka on w specjalnie zbudowanym domku, gdzie każde dziecko będzie mogło go odwiedzić i opowiedzieć mu o swoich marzeniach oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Mikołaja odwiedzić będzie można do 23 grudnia. Przez ten czas na dzieci będą mogły uczestniczyć w animowanych zabawach, słuchać bożonarodzeniowych opowieści i wykonywać ozdoby choinkowe.

  Tymczasem rano św. Mikołaj wraz z orszakiem pomocników ruszył na rowerze spod Arkad Wrocławskich i przejechał do Rynku. Napotkani cykliści dostaną cukierki, zaś kierowcy blokujący pasy dla rowerów - rózgi. W godz. 15-18 cały orszak będzie można spotkać w sklepie PM Rider przy ul. Powstańców Śląskich 5. Dla tych, którzy nie porzucili swoich rowerów na zimę, Mikołaj przygotował przydatne gadżety. Śnieżynki zaś będą notować wszelkie życzenia i marzenia rowerowe, które zostaną przekazane sekcji rowerowej z wrocławskiego Urzędu Miejskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   kockodo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 36

   w każdym markecie mikołaj jednocześnie, to ilu tych świętych mikołajów jest :) ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Propozycja

   Wrocławianin NL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 26

   Lepiej zróbcie jak w Holandii już wczoraj .Mikołaja w czerwieni na białym koniu , którego udaje murzyn pomalowany białą pastą .Odlot na maksa i poprawnie politycznie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niszczenie tradycji

   sanie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 23

   szczególnie pomylonym pomysłem jest Mikołaj na rowerze, od razu wiadomo, że to nie Mikołaj tylko przebieraniec, biedne te dzieci, które go zobaczą

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama