Wrocław: Robotnicy wracają na Forum Muzyki. Na razie tylko...

  Wrocław: Robotnicy wracają na Forum Muzyki. Na razie tylko na chwilę...

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Robotnicy wracają na Forum Muzyki. Na razie tylko na chwilę...
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Tomasz Hołod

  W ciągu kilku dni poznamy nazwę firmy, która zajmie się zabezpieczeniem Narodowego Forum Muzyki przed zimą. Oznacza to, że kolejni robotnicy pojawią się na forum w połowie grudnia.
  Wykonawca zadania zostanie wybrany bez przetargu. Obecnie finalizowane są negocjacje. Firma, która zostanie wybrana, nie będzie nowym wykonawcą Forum. Jej praca polegać będzie tylko na przygotowaniu budynku do przetrwania zimy, do czasu, kiedy wybrany zostanie nowy wykonawca. Jednak inwestor - spółka Wrocławskie Inwestycje liczy, że część prac zostanie przeprowadzonych tak, że później nie trzeba już będzie tych robót poprawiać.


  - Chodzi między innymi o zabezpieczenie elektroniki, kabli elektrycznych, czy budynku przed warunkami atmosferycznymi. Część z wykonanych prac pozostanie jako stały element budowli. Głównie chodzi nam jednak o to, by ktoś na bieżąco dbał o budynek do czasu wyłonienia kolejnego wykonawcy - mówi Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji.

  Kiedy to nastąpi? Spółka Wrocławskie Inwestycje chce rozpisać przetarg w styczniu i zakończyć go jak najszybciej. By tak się stało, konieczne jest jednak dokończenie inwentaryzacji. Jak tłumaczy rzecznik spółki, musi być ona bardzo dokładna, by nie było wątpliwości, co zrobił, a z czego nie wywiązał się poprzedni wykonawca, firma Mostostal. Mostostal w listopadzie opuścił plac budowy, zrywając kontrakt z miastem.

  - Robimy wszystko, by nowy wykonawca pojawił się na placu budowy na wiosnę 2013 roku - mówi Marek Szempliński.
  Czy to się uda, nie wiadomo. Poprzedni przetarg na budowę Forum trwał aż rok.

  Przypomnijmy: 21 listopada napisaliśmy, że według robotników pracujących przy budowie największej hali koncertowej we Wrocławiu budowla jest fatalnie zabezpieczona przed zimnem i wilgocią. Mrozy mogą spowodować poważne uszkodzenia elementów, które udało się już zbudować. CZYTAJ WIĘCEJ

  - Konieczna będzie wymiana tynków w budynku. A to oznacza potężne pieniądze wyrzucone w błoto - zapewniał jeden z naszych rozmówców.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   będą dobre koncerty

   ed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 4

   Ponoć Nergal miał dać koncert na otwarcie Forum. Ale opóźni się to. Jako support miał wystąpić Thomas Anders Band, ale już koncertował.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powiedźcie mi

   1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   czy w tym Forum będą koncerty muzyki poważnej tylko, czy inne gatunki też? Czy będzie hard-rock albo rock progresywny? Jeśli nie, to ta inwestycja to pomyłka.

   Zdjęcie autora komentarza
   ... dobra nasza!

   cemoi07

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 26

   Rozumiem, że Mostostal zrywając umowę z Miastem zapłaci takie kary, że Dutkiewicz nie dość, że dokończy, troszkę pózniej, budowę, to jeszcze starczy mu z tej kasy na inne inwestycje.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

   tak myślisz poważnie czy wieczorem małeś dobry humor? Czy pracujesz w UM?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kary

   gegs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 2

   Raczej miasto zapłaci karę Mostostalowi, w poprzednich artykułach było o tym dlaczego umowa została zerwana.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Precz z rzecznikami

   antykibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 15

   za moje pieniadze w spolce miasta siedzi jakis niedorzecznik! Czemu na pytani anie odpowie prezes tej firemki utrzymywanej za moje pieniadze? Nie ma czasu czy co , ze musi miec rzecznika ???? Mni...rozwiń całość

   za moje pieniadze w spolce miasta siedzi jakis niedorzecznik! Czemu na pytani anie odpowie prezes tej firemki utrzymywanej za moje pieniadze? Nie ma czasu czy co , ze musi miec rzecznika ???? Mni e nie stac na rzecznika. A skad te typy maja kase na klamce ?
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szemplińśki to kłamca

   Budowałem NFM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 22

   Jest źle zabezpieczona to mało powiedziane Straty można już tam liczyć w setkach tysięcy złotych Większość tynków zalanych Zalane okablowanie,systemy wentylacji itp Dodatkowo trwa tam szaber na...rozwiń całość

   Jest źle zabezpieczona to mało powiedziane Straty można już tam liczyć w setkach tysięcy złotych Większość tynków zalanych Zalane okablowanie,systemy wentylacji itp Dodatkowo trwa tam szaber na całego Szempinski kłamie jak z nut nawet nie wie co się tam dzieje O cegłach ze średniowiecznego muru które niszczeją nawet nie wspominam :) zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cholera . znów zdroju miał racje

   kulturalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

   za łagodny jest zdrojek. widze czarno to, co sie dzieje

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama