Siatkówka: Impel Wrocław znów przegrał, ale nie jest już ostatni

PW
Nie tak miała we Wrocławiu miała wyglądać pierwsza runda sezonu zasadniczego Orlen Ligi. Impel, który latem dokonał wiele solidnych i kosztownych wzmocnień, w 9. meczach uzbierał zaledwie 6 punktów. W piątek w Legionowie podopieczne Rafała Błaszczyka przegrały po tie-breaku z beniaminkiem Orlen Ligi - Legionovią. Co ciekawe wrocławianki mimo porażki - awansowały z ostatniej (10.) na ósmą pozycję w tabeli.

Trener gospodyń - Wojciech Lalek zdecydował się postawić na Magdalenę Saad na pozycji libero. Reprezentantka Polski nie zagrała w ostatniej kolejce z AZS-em. Wtedy popularne Lalki mocno męczyły się w przyjęciu. W piątek było odrobinę lepiej, mimo że do tamtego meczu Impel pozostawał najgorzej zagrywającym zespołem Orlen Ligi.

W pierwszym secie przyjezdne prowadziły tylko na początku partii. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły z 2-punktową stratą. W dalszej części już tylko goniły wynik, a kiedy już zdołały wyrównać, gospodynie znów odskakiwały.

O drugim secie siatkarki Impela szybko będą chciały zapomnieć. Rozpoczęły dobrze. Od prowadzenia 2:0. Po czym straciły kolejne, uwaga... 10 punktów. Dziesięć! Po tak niechlubnej serii już ciężko było się podnieść. - Szukajmy prostych rozwiązań - krzyczał w miedzy czasie trener Błaszczyk w kierunku Marty Haładyn. Wrocławska rozgrywająca miała problemy ze zgubieniem bloku rywalek. Zdecydowanie lepiej po przeciwnej stronie siatki spisywała się Kinga Bąk. 30-letnia zawodniczka często szukała okazji do kiwki i za każdym razem jej próba kończyła się punktem dla Legionovii. Świetnie blokiem zagrała Małgorzata Skorupa, siostra-bliźniaczka Katarzyny - rozgrywającej reprezentacji Polski i Rabity Baku.

Końcówka następnej partii okazała się przełomowym momentem meczu. Wrocławianki obroniły 3 piłki meczowe. Dobrze atakowała Milena Rosner, a świetnie zagrywała Patrycja Polak, która asem zakończyła seta.

Potem sytuacja na boisku się odmieniła. Vesnę Djurisić zastąpiła Wioleta Szkudlarek. Świetnie serwowała Makare Wilson. Impel wygrał łatwo do 16.

Jednak w ostatniej partii wrocławianki znów zawiodły. Słabo spisywał się w ataku i popełniały dużo błędów własnych. Ostatecznie uległy do 10.

Następny mecz Impela już w przyszłą sobotę. Wrocławianki zagrają w Pile z PTPS-em. Do Orbity Orlen Liga wróci 17 grudnia. Podopieczne Rafała Błaszczyka podejmą Pałac Bydgoszcz.

Orlen Liga
9. kolejka

Siódemka Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:2 (25:23, 25:20, 24:26, 16:25, 15:10),
Legionovia: Maciejczyk (6), Bąk (6), Sołodkowicz (15), Skorupa (10), Michailenko (20), Gierak (8) i Saad (libero) oraz Siwka, Marinowa, Łukaszewska (5), Chojnacka (2).
Impel: Haładyn (1), Rosner (10), Wilson (12), Mroczkowska (20), Konieczna (6), Djurisić (7) i Medyńska (libero) oraz Pyziołek (2), Polak (15), Szkudlarek (1).

Budowlani - Muszynianka 0:3 (18:25, 20:25, 13:25)

Sobota: AZS - Trefl (17), PTPS - BKS (18). Niedziela: Pałac - MKS (14.30, Polsat Sport).

10. AZS Białystok 8 6 9:22

Materiał oryginalny: Siatkówka: Impel Wrocław znów przegrał, ale nie jest już ostatni - Gazeta Wrocławska