Droga Wrocław - Strzelin: 10 milionów na remont 9 kilometrów

  Droga Wrocław - Strzelin: 10 milionów na remont 9 kilometrów

  Magdalena Margasińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na wiosnę przyszłego roku ruszy remont drogi wojewódzkiej 395 Wrocław - Strzelin. W sumie województwo przeznaczy na inwestycję ok. 10 milionów zł.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©archiwum

  W ciągu dwóch lat odnowionych zostanie 9 km drogi pomiędzy Wojkowicami a Strzelinem. W 2013 remont obejmie odcinek dwóch kilometrów, w 2014 będzie to 7 km. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie będą prowadzone prace.

  - Jesteśmy na etapie przygotowań do remontu. Jeszcze jest za wcześnie by mówić o terminach i konkretnych miejscach. W tej chwili wykonujemy badania laboratoryjne - mówi Krzysztof Kiniorski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

  Rzecznik dodaje, że specjaliści określają stan techniczny drogi. Wyniki pokażą, gdzie remont jest najbardziej potrzebny. Później DSDiK ogłosi przetarg na to zadanie. Wiadomo jednak, że będzie to remont gruntowny, bo stan drogi w paśmie Strzelin - Wojkowice, do zjazdu z A4, nie jest najlepszy.


  Podczas prac będą duże utrudnienia w ruchu. Kierowcy najprawdopodobniej pojadą jednym pasem. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. - Korpus drogowy musi być robiony w sposób lity, tak aby nawierzchnia drogi nie pękała. To wymaga wyłączenia z ruchu minimum jednego pasa jezdni - wyjaśnia Kiniorski. Nie wyklucza się jednak zamknięcia drogi i wytyczenia objazdów.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kierowca

   Kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 18

   Remontowali ostatnio na tej drodze przejazd kolejowy w żernikach wrocławski. Drogą zamknięta dwa tygodnie jak nie dłużej - czy nie można był wylać nowego dywanika po 15 metrów od tego przejazdu?...rozwiń całość

   Remontowali ostatnio na tej drodze przejazd kolejowy w żernikach wrocławski. Drogą zamknięta dwa tygodnie jak nie dłużej - czy nie można był wylać nowego dywanika po 15 metrów od tego przejazdu? (Po 15 metrach zaczyna się nowa droga)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   9km...

   drg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 25

   Ta droga na całej długości nadaje się do gruntownego remontu, a oni chcą zrobić 9km i to jeszcze w ciągu 2 lat...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokładnie 2 lata 10 km bedą robić

   masakra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 28

   faktycznie rok ale i tak długo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama