Bandyci też lubią sobie popisać

  Bandyci też lubią sobie popisać

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W internecie trwa dyskusja, kto kogo wydał policji, kto do kogo strzelał, kto frajer, a kto rządzi w Lubinie.
  Trafiliśmy na kilka internetowych adresów, które odwiedzają lubińscy gangsterzy lub osoby z ich otoczenia. W charakterystyczny sposób, wulgarnym slangiem wzorowanym na więziennej gwarze, omawiają kryminalne newsy z Zagłębia Miedziowego.

  W komentarzach gęsto od ksywek z półświatka: Kwinto, Pokora, Pieluch, Ciutel, Kowal, Samek, Igor... Dyskusja - o tym, kto kozak, a kto frajer, kto spękał, kto nadał, a komu szacun - jest odbiciem gangsterskich potyczek, jakie dwie grupy bandytów (tzw. kibice i chłopcy z miasta) toczą na lubińskich ulicach.

  W tym bandyckim maglu można się dowiedzieć rzeczy, o których nie piszą w gazetach. "Mam 17 lat i nawet ja wiem, że to Kwinto strzelał na BP." - napisał Fotel (chodzi prawdopodobnie o tajemniczą strzelaninę z 13 września br.).
  Ktoś (nick: Wstyd) drwi z kibiców, że w weekend wskakują w bambosze i włączają telewizor, bo boją się pojawić na mieście: "Kibiców jest stu, chłopaków 20 maxi, a mają bramki, stoją na pół z poznaniakami w brodw. (Brodway - modny klub otwarty pięć miesięcy temu w Lubinie - dop. red.) A kibice? Nigdzie, w dupie, taka prawda".

  Ktoś (nick: Muszę To Napisać) przyznaje Wstydowi rację: "Chodzę na mecze, słyszę co gadają moi starsi koledzy, że Zagłębie górą, że nasze chłopaki to kozaki, ale od roku ani w piątek ani w sobotę nie widzę od nas nikogo ani w Beatce, ani w centrum, ani Brodway, nawet po marketach nikogo nie widać, nigdzie. Dlaczego? Wiem że ciągle ktoś ich terroryzuje, to po co tak nam gadają". (Beatka - inny lubiński lokal - dop. red.).

  Padają ksywy tych, którzy "dali z dupy", czyli donieśli na policję ("Kazik kibic dał 50 osób, swoich 3 lata temu, teraz pokora chciał siekierką zranić a że się nie udało he he to daje"). To jest również miejsce, w którym można odwołać się do sumienia bandyty, który zadenuncjował niewinnego policji ("Wiedz, frajerze, że przez to wskazanie chłopak może siedzieć niewinnie, a on tam nie będzie myślał przez ten czas jak tobie przebaczyć tą pomyłkę".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bandyci i nie tylko lubią sobie popisać

   szeba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

   Jeżeli już coś przytaczasz to chociaż staraj się dokładniej bo w słowie spotka a spotyka jest różnica.
   Napisałeś to w taki sposób aby wyglądało to na grożbę z mojej strony.Tak, jestem ofiarą tej...rozwiń całość

   Jeżeli już coś przytaczasz to chociaż staraj się dokładniej bo w słowie spotka a spotyka jest różnica.
   Napisałeś to w taki sposób aby wyglądało to na grożbę z mojej strony.Tak, jestem ofiarą tej wojny gangów i doskonale wiem co piszę,pisząc o grupie.Czytałam pana artykuł w gazecie o gangach i według mnie to zlepek informacji z innych gazet i serwisów internetowych.Napisał pan artykuł nie wysilając się zbytnio.Wiele w nim przeinaczonych informacji.Tym razem chyba nie piszę kulfonami. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama