Frasyniuk: Ruch Palikota jest alternatywą, ale do niego nie...

  Frasyniuk: Ruch Palikota jest alternatywą, ale do niego nie wstąpię

  BJO, MAG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś we Wrocławiu Władysław Frasyniuk, legendarny działacz wrocławskiej Solidarności oraz przewodniczący Unii Wolności, wypowie się na temat... Ruchu Palikota i jego miejscu na politycznej scenie Wrocławia. Nie zamierza jednak do niego wstępować.
  Frasyniuk: Ruch Palikota jest alternatywą, ale do niego nie wstąpię

  ©Piotr Krzyżanowski

  Organizatorem spotkania, które odbędzie się w Parku Technologicznym przy ul. Klecińskiej 125 (początek godz. 18, wstęp wolny) jest Ruch Palikota. Joanna Lesiak, przewodnicząca Klubu Przedsiębiorczości Ruchu Palikota we Wrocławiu liczy, że Frasyniuk zadeklaruje się dzisiaj politycznie. - Sam fakt, że się z nami spotyka oznacza, że popiera to co głosimy i postulujemy - mówi Lesiak.

  CZYTAJ TEŻ: Frasyniuk: Nie wrócę do polityki. To gra zespołowa, a tu nie ma z kim grać (ROZMOWA)

  Tematem spotkania być będzie rola i miejsce Ruchu Palikota na arenie politycznej Wrocławia.


  - Z całą pewnością nie zamierzam wrócić do czynnej polityki, ani wstąpić do Ruchu Palikota. Czekam na partię liberalną - zastrzega Władysław Frasyniuk.

  - W Polsce dominują dwie partie prawicowe, konserwatywne, jest też bezideowe SLD. Alternatywą może być właśnie Ruch Palikota - dodaje były przewodniczący Unii Wolności.

  Przyznaje on jednak, że w Ruchu Palikota wciąż za mało jest liberalizmu. - Mam wrażenie, że Palikot także za mało słucha liberalnych wyborców. Będę namawiał przedstawicieli Ruchu, by w swojej polityce bardziej skupił się na tych ludziach, którzy nie mają swojej reprezentacji - dodaje Władysław Frasyniuk.

  Czytaj także

   Komentarze (32)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szofer władek

   wasserski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   podobno cienko przędzie na tych TIRACH zachciało mu się kapitalizmu i umów śmieciowych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Palikot to kreatura Urbana

   Goebbels (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

   Na łamach "Newsweeka" Urban przekonywał, że Palikot to przyszły prezydent RP. Wirtualnej Polsce mówił: "Nasz kontakt jest żywy. Jestem członkiem Rady Programowej przy Palikocie. Tyle, że jako...rozwiń całość

   Na łamach "Newsweeka" Urban przekonywał, że Palikot to przyszły prezydent RP. Wirtualnej Polsce mówił: "Nasz kontakt jest żywy. Jestem członkiem Rady Programowej przy Palikocie. Tyle, że jako źródło pomysłów jestem albo zbyt jałowy, albo zbyt awangardowy. Proponowałem, żeby Ruch był partią przelicytowującą wszystkich w proeuropejskości. Żeby organizował i wspierał emigrację z Polski i imigrację do Polski".

   Jak często jednak w życiu Urbana, najważniejsze rekomendacje dla ruchu poparcia chamstwa przyszły ze strony autora stanu wojennego. "Generał Jaruzelski wypowiadał się ciepło o Januszu Palikocie, a Palikot posłał mu swoją książkę z dedykacją" - mówi Urban na filmiku w portalu Onetpl.

   A w październiku 2011 r., Wirtualnej Polsce opowiadał: „Palikot to sympatyczny i inteligentny człowiek, przyjemnie się z nim obcuje. Przede wszystkim jest mi bliski programowo. To naturalny sojusznik tygodnika "Nie", który od 21 lat wojuje o świeckie państwo".

   Swoją obecność w sztabie Palikota podczas wieczoru wyborczego tłumaczył: "To była jego decyzja. Zaprosił mnie na scenę zwycięzców podczas wieczoru wyborczego, wyeksponował w reflektorach, to znaczy, że uznał, że mu nie przeszkadzam. A wręcz przeciwnie, że moje poparcie jest pomocne."

   Orwell pisze: "Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim". Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy stary komuch Urban odczuł coś na kształt wyrzutów sumienia po zamordowaniu ks. Jerzego przez służby komunistycznego reżimu, niech sobie poczyta, co mówił dużo później o Janie Pawle II. "Breżniew Watykanu jako magik duchowy ma jednak wpływ na ludzi biorący się z ich wiary w różne świętości. [...] Dla wzbudzania metafizycznych emocji nie trzeba żywego trupa obwozić po świecie, wlec po ulicach i stadionach. Chyba że ktoś pragnie wzniecać kult masochizmu i sadyzmu, znęcania się nad sobą i fanatyzmu".

   Jeśli ktoś tak naprawdę może dziś pogrzebać szansę nowej lewicy, to właśnie dużo bardziej on niż Miller, Kwaśniewski czy Palikot, który długo szedł Urbanową drogą chamstwa, przez co do dziś nie potrafi zmyć z siebie przed - i posmoleńskiej hańby. Uczeń chciał przerosnąć mistrza, ale mistrz, choćby i błotny, może być tylko jeden.

   Krzysztof Feusettezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmieciowy ruch!!!

   gzk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 18

   Trzeba być pozbawiony wszelkich wartości, żeby głosować na Ruch P.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten statement „legendarnego działacza...” można odczytać dokładnie tak,

   Mayka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   jakby Palikot miał solidnego haka na kolejnego „legendarnego działacza...”. Albo, jakby potrząsnął solidnie sakiewką ze złotymi dukatami. Gdyż taki rodzaj nonsensów płynących z ust...rozwiń całość

   jakby Palikot miał solidnego haka na kolejnego „legendarnego działacza...”. Albo, jakby potrząsnął solidnie sakiewką ze złotymi dukatami. Gdyż taki rodzaj nonsensów płynących z ust „legendarnego działacza wrocławskiej Solidarności” jest nawet trudno znaleźć w światowej literaturze zajmującej się science fiction. Inaczej mówiąc; jakiś naśladowca Urbana może być alternatywą dla ogółu Polaków, jednak już nie może nim być dla „legendarnego działacza...” Toż to istny suchy chleb dla konia, który również zarechotałby, gdyby coś takiego usłyszał z ust „legendarnego działacza...”.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ruch pali głupa to trup.

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 14

   ruch pali głupa to trup.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uciechę można mieć

   Aneta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

   a wstąp pan panie Frasyniuk do tego Palikota jak tak bardzo go popierasz. Nie wstydź się. Będziesz miał pan okazję co jakiś czas wystąpić w jakimś happeningu - niech ludzie mają uciechę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   władek

   kk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

   Władek,to już tak nisko upadłeś ? A może już wiek nie pozwala Tobie odróżniać Palikota od Kaczyńskiego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Alternatywą czego, nowej komuny?

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 10

   Frasyniu pee, pee ,pee, pamiętasz jak gościowi z Solidarności powiedziałeś po 89 roku: pier*** ludzi, trzeba robic biznesy. No i robiłeś z czerwonym Płatkiem w Polifarbie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Judasz

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 19

   Frasyniuk jest najlepszym przykladem, jak dla pieniedzy i dostaniego zycia mozna porzucic idealy i sprzedac wszystkich, ktorzy w nie wierzyli. UW, RP, lewackie ugrupowania, jak mu nie wstyd deptac...rozwiń całość

   Frasyniuk jest najlepszym przykladem, jak dla pieniedzy i dostaniego zycia mozna porzucic idealy i sprzedac wszystkich, ktorzy w nie wierzyli. UW, RP, lewackie ugrupowania, jak mu nie wstyd deptac swoje nazwisko, ktore przez lata bylo tak szanowane?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "bohaterski" Władek

   Hutmenowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

   G-no wielkie zrobił ten "bohater" Solidarności. Gdy było ciężko to Frasyniuk, zadekowany siedział cichutko jak mysz pod miotłą a inni się narażali i działali. Ale pózniej to ho ho,jaki ja bohater...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ha ha, alternatywą ;)

   miszczu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 17

   chyba dla takich pajaców jak frasyniuk

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama