PiS nie poprze budżetu

  PiS nie poprze budżetu

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Radni sejmiku dolnośląskiego z PiS nie zgadzają się z projektem budżetu województwa na 2009 rok, który przedstawiła rządząca Platforma Obywatelska.
  Dlatego zamierzają głosować za jego odrzuceniem w pierwszym czytaniu. W sobotę radni PiS mówili o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Ich zdaniem, budżet jest oderwany od rzeczywistości i nie ma żadnych propozycji ograniczenia nadchodzącego kryzysu gospodarczego.
  - A zdaniem analityków, to Dolny Śląsk, spośród wszystkich regionów kraju, najmocniej go odczuje - przekonuje Paweł Hreniak, przewodniczący klubu radnych PiS. - Dlatego, że u nas prowadzi produkcję wiele zakładów motoryzacyjnych, a ta branża ma być najbardziej dotknięta kryzysem.

  W projekcie budżetu zmniejszono też w porównaniu z 2008 rokiem wydatki na naukę i przeciwdziałanie bezrobociu. Przedstawiciele klubu PiS mają też zastrzeżenia, że w wieloletnim programie inwestycyjnym i regionalnym programie operacyjnym zabrakło kilku ważnych punktów, w tym budowy mostu w Pieńsku czy budowy małej obwodnicy Świdnicy.
  Przeszacowano też wpływy z podatków, przez co w ciągu roku może zabraknąć środków na dokończenie niektórych inwestycji.
  Według radnych PiS, zarząd województwa nie radzi sobie z wykorzystywaniem funduszy europejskich i źle sprawuje nad nimi nadzór. A przez to dochodzi do nieprawidłowości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama