Ogień zabił dwóch braci

  Ogień zabił dwóch braci

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Nowej Rudzie-Słupcu.
  Ogień wybuchł tam w sobotę późnym popołudniem. Strażakom udało się uratować życie tylko jednemu z trzech braci, którzy tam mieszkali.
  - Przyczyną pożaru były prawdopodobnie nieuwaga i zaprószenie ognia - mówi Janusz Marnik, rzecznik prasowy kłodzkich strażaków. - Wcześniej kilka razy byliśmy już wzywani do gaszenia ognia właśnie w tym domu.

  W piętrowym budynku mieszkało trzech braci w wieku 50-60 lat.
  Samotni mężczyźni, którzy utrzymywali się z rent i emerytur, dość często urządzali w mieszkaniu libacje. Dlatego mieszkańców ulicy Kwiatowskiego wcale nie dziwi, że w końcu doszło tam do tragedii. Przyznają, że sami bali się o swoje bezpieczeństwo.

  - To musiało się tak skończyć - mówi sąsiadka, mieszkająca w budynku kilka numerów dalej. - W czwartek u braci P. też była straż pożarna. Wtedy nic się nikomu nie stało. Ale trzy lata temu w pożarze spalił się przecież ich ojciec. Niestety, oni nie wyciągnęli z tego jakichkolwiek wniosków i nadal urządzali libacje do białego rana.

  Uratowany z pożaru mężczyzna został w sobotę przewieziony do szpitala w Kłodzku. W związku z tym, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, w niedzielę wypisano go z oddziału.
  Na razie mężczyzna zamieszkał w miejskiej noclegowni. Jego dom nie nadaje się do zasiedlenia. Częściowo jest zalany wodą użytą przez strażaków do gaszenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama