Szybka jazda, bliskie zakupy

  Szybka jazda, bliskie zakupy

  Marcin Torz, Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sklepy i fabryki będą budowane przy obwodnicy. Wielkie centrum handlowe stanie na ul. Granicznej.
  Fabryki, biurowce, wielkie centra handlowe i logistyczne oraz stadion piłkarski - wszystko to powstanie na terenach, obok których ma przebiegać autostradowa obwodnica Wrocławia. To oznacza, że Bielanom wyrośnie silna konkurencja blisko centrum Wrocławia.

  - Widać wyraźne poruszenie w obrocie nieruchomościami wokół planowanej obwodnicy - przyznaje Marek Kończak, wrocławski ekspert rynku nieruchomości. - I to nie tylko na zachodzie miasta w okolicach ulicy Granicznej, ale też przy granicy z Długołęką. Takie inwestycje drogowe zawsze przyciągają inwestorów. I to zarówno tych, którzy inwestują w przemysł, jak i zainteresowanych handlem. Chcą tam pokazać się ze swoj ą firmą.


  Doskonale to zrozumieli właściciele czterech hipermarketów, które powstały przy ul. Granicznej, czyli tuż obok lotniska i obwodnicy, która powstanie za dwa lata. W pobliżu wyrosło też duże centrum logistyczne, w którym są magazyny i powierzchnie biurowe.
  To dopiero początek inwestycji w tym miejscu. Już wiadomo, że w najbliższej okolicy mają powstać kolejne sklepy. Do 2011 roku zajmą powierzchnię dwa razy większą niż te, które zostały wybudowane do tej pory. Już w przyszłym roku natomiast wybudowane zostaną stacje benzynowe i restauracje.

  Jednak miejsca dla nowych inwestorów nie zabraknie. Teren ciągnie się aż do jednostki wojskowej przy lotnisku. Niewykluczone również, że żołnierze wyprowadzą się z koszar przy ul. Granicznej, a wtedy dostępne będą kolejne działki pod inwestycje.
  - Lokalizacja w pobliżu lotniska i obwodnicy na cele handlowe jest doskonała - zachwala Marek Żabiński, wicedyrektor Biura Rozwoju Wrocławia. - To miejsce jest w samym oku komunikacyjnego cyklonu.
  Żabiński dodaje, że centrum handlowe, które tam powstaje, może być większe od tego w Bielanach Wrocławskich.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama