Radny PO: Oficer rowerowy to dyskryminacja kierowców i...

  Radny PO: Oficer rowerowy to dyskryminacja kierowców i pieszych

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Radny PO: Oficer rowerowy to dyskryminacja kierowców i pieszych
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Paweł Relikowski

  - Fakt, że mamy we Wrocławiu oficera rowerowego, to jawny przykład na dyskryminacje pieszych i kierowców - mówi Krzysztof Bramorski, radny miejski z Platformy Obywatelskiej. - Bo nie ma przecież ani oficera pieszego, ani samochodowego - twierdzi polityk.
  Bramorski uważa, że rowerzyści w naszym mieście są traktowani lepiej, niż inni uczestnicy ruchu. Urzędnicy na siłę ułatwiają życie rowerzystom, często kosztem pieszych i kierowców.

  - Nie mam nic przeciwko jednośladom, ale bez przesady - mówi radny Bramorski i podaje przykłady: budowa tzw. "śluz rowerowych" w miejscach, gdzie nie spełnią one swoich funkcji, utrudnią natomiast jazdę samochodom i autobusom, znacznie pogarszając bezpieczeństwo ruchu. Czy prowadzenie ścieżek rowerowych za wszelką cenę głównymi ulicami, kosztem pasów ruchu, zamiast np. wygodnymi i spokojnymi, równoległymi ulicami, gdzie nikomu by nie przeszkadzały.

  Bramorski podkreśla, że widoczne są już niestety pierwsze negatywne efekty takiego postępowania. Jego zdaniem taka polityka antagonizuje użytkowników ruchu. Potrzebujemy "pokojowego współistnienia" mieszkańców poruszających się po mieście w różny sposób.

  - Coraz głośniej jest o konfliktach rowerzyści - piesi czy rowerzyści - kierowcy. To w efekcie nie posłuży nikomu. - mówi Bramorski. - Powołanie "oficerów" reprezentujących pieszych i kierowców mogłoby ułatwić wzajemną współpracę i wypracowywanie rozwiązań integrujących, a nie antagonizujących użytkowników dróg.

  Czytaj także

   Komentarze (170)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy wszystko rowerzystom wolno bez urazy ?

   pieszy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mam nadzieję ,że oficer pieszych wpłynie na rowerzystów aby nie jeździli po parku między ławkami i wypoczywającymi tam pieszymi ,bawiącymi się dziećmi - skoro mają piękne drogi ,ścieżki dla...rozwiń całość

   Mam nadzieję ,że oficer pieszych wpłynie na rowerzystów aby nie jeździli po parku między ławkami i wypoczywającymi tam pieszymi ,bawiącymi się dziećmi - skoro mają piękne drogi ,ścieżki dla rowerów wokół parku .Jeżeli ktoś lubi widok kurzu spod kół i pędzących blisko rowerzystów to zapraszam do parku. Piesi mają prawo do wypoczynku w parkach miejskich i od jakiegokolwiek ruchu kołowego . Są pory ,że co chwile pedałują po parku grupy lub solo uprawiające jazdy po wąskich ścieżkach parkowych dla pieszych . Czasami widzę skróty rowerowe przez park tzn. zamiast po wyznaczonej i bliskiej drodze rowerowej jedzie obok pieszych nikiedy lawirując między nimi . Ci rowerzyści są czasami agresywni po zwróceniu uwagi przez rodziców z dziećmi obawiających się naruszenia bezpieczeństwa jadącego roweru . Rowerzyści muszą jeździć po mieście rozumiem to bo też jeżdżę rowerem rekreacyjnie i niekiedy do pracy ale parki powinny być z ruchu kołowego wyłączone . Nie ma uzasadnienia aby po parku jeździć aktywnie a gdy chcę odpocząć to rower prowadzę i siadam na ławkę . Jest wiele miejsc i tras gdzie rowerem mogę pojeździć aż do radości i nawet zmęczenia ,więc daję spokój pieszym w parku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W moim mieście też taki terror rowerowy...

   q-ku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 16

   dochodzi do tego, że nowe szlaki spacerowe, nowe inwestycje są robiona jakby tylko dla rowerzystów. Ani parkingu ani porządnej ścieżki - ale rowery mają pierwszeństwo.

   Może by zaprzestać tego...rozwiń całość

   dochodzi do tego, że nowe szlaki spacerowe, nowe inwestycje są robiona jakby tylko dla rowerzystów. Ani parkingu ani porządnej ścieżki - ale rowery mają pierwszeństwo.

   Może by zaprzestać tego oszołomienia jedynie słusznym trendem? Nie wezmę na rower psa i dzieci żeby no podjechać do parku i tam spacerować. A parkingu brak.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Urzędnicy magistratu

   Podpis Nieczytelny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 20

   wzięli się za komentowanie głupich pomysłów blokowania miasta przez kretyńskie pomysły szefa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rowery

   przeglady (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 18

   Prosze w takim razie o obowiazkowe przeglady rowerow w tym regularne kontrole ogumienia i hamulcow. Obowiazkowe oswietlenie z przodu i z tylu, oraz rejestracje pojazdu uczestniczacego w ruchu......rozwiń całość

   Prosze w takim razie o obowiazkowe przeglady rowerow w tym regularne kontrole ogumienia i hamulcow. Obowiazkowe oswietlenie z przodu i z tylu, oraz rejestracje pojazdu uczestniczacego w ruchu... Rowerzysci coraz wiecej wymagaja a prawda jest taka ze wieczorem i przy mocnej mgle gowno ich widac a jada jak im sie podoba i jak wygodniej. Swiete krowy krotko mowiac...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   facetowi się nudzi?

   Ali (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 17

   Niech ruszy się zza biurka i przejedzie po mieście tymi mniejszymi uliczkami, zobaczymy co wtedy powie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie radny a jakis troll

   zniesmaczony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 14

   Co za matoł pisze, że coraz głośniej o konfliktach rowerzyści kierowcy. Jakby artykułów matołów nie puszczali to nie byłoby głośno, a i konfliktó byłoby mniej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oficer

   kaz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 13

   Zapraszam oficera na odrzańską i malarską gdzie auta parkują ciągle,a wieczorem złotówy mają postój

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Armia oficerów

   pomysłowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 28

   Proponuję powołać jeszcze oficera pieszych, oficera pasażera MPK i oficera kierowców. I niech mają budżet i liczbę głosów proporcjonalny do % podróży w mieście.
   Myślę, że rowerzyści dobrze by na...rozwiń całość

   Proponuję powołać jeszcze oficera pieszych, oficera pasażera MPK i oficera kierowców. I niech mają budżet i liczbę głosów proporcjonalny do % podróży w mieście.
   Myślę, że rowerzyści dobrze by na tym wyszli, a jedynymi stratnymi byliby kierowcy.
   Obecnie większość kasy idzie na nich. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oficer kierowców już jest x200

   wania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 8

   oficer kierowców już jest. Jest ich ponad 200 sztuk w wim,wtr i zdium. Myślą tylko jak dogodzić zmotoryzowanym.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koalicja

   jar_007 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 13

   Interesy rowerzystów, pieszych i pasażerów są często zbieżne więc myślę, że stworzyliby proekologiczną koalicję. Oj wszystkim żyłoby się lepiej. Wbrew pozorom kierowcom również

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Bramorski!!!

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 25

   Już dawno mówiłem że Dudusiowe urzędasy chcą skłócić wszytskich żeby nie było konstruktywnej opozycji tylko napażanie się wzajemne a te patałachy od Dudusia będą wtedy mogły spokojnie doic kasę...rozwiń całość

   Już dawno mówiłem że Dudusiowe urzędasy chcą skłócić wszytskich żeby nie było konstruktywnej opozycji tylko napażanie się wzajemne a te patałachy od Dudusia będą wtedy mogły spokojnie doic kasę miasta!!!

   Rowery na boczne ulice, do parku i na wieś. Won z głównych ulic!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ten człowiek ma klapki na oczach?

   Kierowca nie mogący słuchać Bramorskiego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 29

   Olo a ty won na wieś tam skąd przyjechałeś studiować w wielkim mieście.
   Od młodych lat jeżdżę po mieście rowerem i żaden wieśniak choćby urodzony we Wrocławiu nie będzie mnie spędzał na boczne...rozwiń całość

   Olo a ty won na wieś tam skąd przyjechałeś studiować w wielkim mieście.
   Od młodych lat jeżdżę po mieście rowerem i żaden wieśniak choćby urodzony we Wrocławiu nie będzie mnie spędzał na boczne ulice albo na wieś. Rozumiem, że jako mieszkańcowi wsi rower kojarzy ci się z wsią bo tam jest często używany z racji braku komunikacji miejskiej ale jak już tu przyjechałeś i po skończeniu studiów osiedliłeś to przystosuj się do warunków życia w mieście.Tu auto staje się coraz mniej funkcjonalne a najbardziej przydaje się mieszkańcom dzielnic peryferyjnych oraz tych co wracają na wioski, bo tam mieszkają lub odwiedzają rodziców .
   Dla pyskujących jak Bramorski myślących, że jak poujadają to spowolnią proces uspokajania ruchu polecam przyglądnięcie się historii zmian komunikacji w miastach w krajach o motoryzacji wyprzedzającej naszą o ok 30 lat.
   Tendencje są takie ze nie pozwala się robić chlewu z miasta tzn parkować na trawnikach i w meijscach zakazanych. Już tylko to wywiera presje na budowanie parkingów i zastępowanie KI poprzez KZ w centrach miast. Bramorskiego pomysł na korki to ułatwienie wjazdu do centrum jak największej ilości aut.
   typowy cyklofob wpierający, że to cykliści powodują korki. Działalność tego radnego jest wysoce szkodliwa dla miasta. Jako kierowca z 25 letnim stażem proszę aby pan Bramorski nie reprezentował mnie i innych kierowców, bo nie ma do tego kwalifikacji.Niech się zajmie prawem bo na tym się zna.
   Nie po to zatrudniamy sztab ludzi w UM od organizowania transportu, aby jeden nawiedzony radny blokował zmiany, które są nieodzowne.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ma "uspokajania" ruchu

   Kluks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   Jest max utrudnianie ruchu. Mówmy po Polsku. Chyba że pan jest tzw europejsem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @@@@@@@@@

   qqqqqqqqqq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 33

   TY idioto na do parku to powinno się wysyłąć auta,a nie rowery!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @qqqqqqqqqq

   strażnik parku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 11

   TY kretynie, chyba nie wiesz co to jest park i do czego służy, że wysyłasz tam auta. Napisz kto cię spłodził to cię pomszczę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   maestro

   Jaki wniosek z akcji medialnej pana radnego? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 30

   Nie każdy pedał jest cyklistą.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hihi

   Meg-cyklistka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 15

   ALEŻ SIĘ UŚMIAŁAM!!!!!!!!!!!!!!!!! Może pan B. boi się, że na rowerze mógłby obić sobie swe cenne klejnoty? hehehehehhehe

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama