Wrocław: Roman Gutek otworzył American Film Festival...

  Wrocław: Roman Gutek otworzył American Film Festival (ZDJĘCIA)

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Roman Gutek otworzył American Film Festival (ZDJĘCIA)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Janusz Wójtowicz

  American Film Festival rozpoczął się we wtorek w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
  - To fantastycznie, że jesteśmy u siebie - powiedział, do zgromadzonych w sali kinomanów, Roman Gutek - szef American Film Festivalu, która potrwa we Wrocławiu do niedzieli.

  - 9 sal, 2300 miejsc, tu można przenosić góry. Cieszę się, że od 31 sierpnia tego roku Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest gospodarzem tego miejsca. Miejsca, które jest częścią planu europejskiej Stolicy Kultury 2016 - dodał Gutek.


  Po nim zabrała głos Urszula Śniegowska, dyrektor artystyczna festiwalu. - Cieszę się, że po raz trzeci pokazujemy, że amerykańskie kino to zarówno wielkobudżetowe produkcje jak i eksperymenty. AFF to wszystkie stany kina, mam nadzieję, że każdy z państwa znajdzie jakiś dla siebie - powiedziała.

  American Film Festival otworzył obraz Wesa Andersona "Kochankowie z Księżyca" z Billem Murrayem w jednej z ról. Podczas imprezy miłośnicy amerykańskiego kina obejrzą 53 filmy, z których 36 będzie miało swoje polskie premiery.

  Czytaj więcej o AFF

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nazwa kina

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 69

   dla tych co nie wiedzą , jeśli nie jest znana poprawna nazwa kina to proponuje nie pisać, gdyż od ok. środy kino na Kazimierza Wielkiego nazywa się Kino Nowe Horyzonty !!! nie ma już w nazwie...rozwiń całość

   dla tych co nie wiedzą , jeśli nie jest znana poprawna nazwa kina to proponuje nie pisać, gdyż od ok. środy kino na Kazimierza Wielkiego nazywa się Kino Nowe Horyzonty !!! nie ma już w nazwie HELIOSA!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama