Łyk innej kultury

  Łyk innej kultury

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zagraniczni licealiści przyjeżdżają do nas, by uczyć się polskiego.
  We Wrocławiu od trzech miesięcy uczy się 13 uczniów zza oceanu. Pochodzą między innymi z Brazylii, Meksyku, USA i Australii. Przyjechali tu na wymianę zorganizowaną przez Rotary Club.

  Takie akcje organizacja prowadzi od początku działalności w Polsce, czyli od ponad 15 lat. Każdego roku kilkunastu młodych ludzi z zagranicy może uczyć się w polskich liceach. Uczniowie z Polski wyjeżdżają natomiast do Meksyku, Brazylii czy Stanów Zjednoczonych. Wrocław jest miastem, które najczęściej gości zagranicznych licealistów.
  - Wymiany pozwalają uczniom spoza Europy poznać życie codzienne, kulturę i historię naszego kraju - tłumaczy Zdzisław Kiedrowski, członek Rotary Club Wrocław.

  Goście z zagranicy mają zajęcia we wrocławskich liceach - m.in. w IX i XIII LO.
  - Największy nacisk stawiamy na naukę języka polskiego - przyznaje Urszula Spałka, dyrektor XIII LO przy ul. Hauke-Bossaka. - Uczniowie z zagranicy mają zajęcia z plastyki i kultury. Śpiewają też w szkolnym chórze.

  Początki były trudne. Katarzyna Okoniewska, nauczycielka języka polskiego z XIII LO, wspomina: - Szczególny problem mieli z odróżnieniem "sz" od "cz". Trudno im też było wytłumaczyć, dlaczego niektóre słowa pisze się przez "u" zwykłe, a inne przez "o" z kreską.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama