Ważne
  Śląsk - Piast: Przez chwilę kulturalnie i historycznie...

  Śląsk - Piast: Przez chwilę kulturalnie i historycznie (FILM)

  JG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Krótką lekcję historii zafundowali nam fani Śląska Wrocław podczas ostatniego meczu z Piastem Gliwice. Było też trochę kultury - co prawda tej hip-hopowej, ale nie nam oceniać, czy należy ją zaliczyć do sfery wysokiej czy niskiej. Werdykt wydadzą za jakiś czas następne pokolenia. Wszystko z okazji 11. listopada rzecz jasna.
  Zaczęło się od okrzyków fanów z Gliwic: "Cześć i chwała bohaterom!", za co nagrodzeni zostali przez miejscowych gromkimi brawami. Potem wrocławski młyn zaprezentował patriotyczną oprawę. Na środku trybuny wielki portret marszałka Józefa Piłsudskiego, obok nazwy znanych w historii powstań czy formacji wojskowych (m.in. Legiony Polskie, Powstanie Wielkopolskie, Powstanie Śląskie, Orlęta Lwowskie) oraz dwa napisy: "Dla nich niepodległa Polska była najważniejszą sprawą. Niech młodzi o tym wiedzą i nie godzą się z przegraną" i "Wyryj na swym sercu orła białego. Niech biorą go za cel, a ty nie bój się tego".

  Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dwóch zaproszonych hip-hopowych artystów na murawie zarymowało dwie piosenki. Jedną o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, drugą o Żołnierzach Wyklętych - wojskowych, którzy po 1945 roku walczyli z władzami komunistycznymi. Wszystko z uwagą obserwowało ponad 2 tys. zaproszonych na to spotkanie dzieci.

  Szkoda tylko, że taka atmosfera i lekcja kibicowania nie trwała do końca, a przerodziła się potem w wymianę wyzwisk między fanami obu ekip.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Film z oprawy

   Dariog66 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

   Coś niesamowitego !!! Szkoda tylko,że to kibice muszą przypominać i uczyć dziatwę prawdziwej historii Polski a GDZIE SĄ NAUCZYCIELE? Też zastraszeni przez Żydowskie Lobby?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   no niesamowite, cos w tym jest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   ...musi byc przykrywka do demolek pociagow, tramwajow, wlasnego miasta, lzenia i atakow...i jest ona coraz wieksza, bo agresja, wulgarnosc i zwyrodnienie wzrasta i jest juz na porzadku dziennym, to...rozwiń całość

   ...musi byc przykrywka do demolek pociagow, tramwajow, wlasnego miasta, lzenia i atakow...i jest ona coraz wieksza, bo agresja, wulgarnosc i zwyrodnienie wzrasta i jest juz na porzadku dziennym, to tak dla zrownowazenia, jest sie usprawiedliwionym, obowiazek spelniony, potem mozna isc na zywiol na wlasne miasto...(?)zwiń