Wrocław: Fałszowali karty płatnicze i kupowali sprzęt...

  Wrocław: Fałszowali karty płatnicze i kupowali sprzęt elektroniczny

  SZKU

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o fałszowanie kart płatniczych i płacenie nimi w sklepach.
  Zatrzymani mają po 23 lata, obaj mieszkają we Wrocławiu. Policjanci wpadli na ich trop po tym, gdy okazało się, że na terenie miasta mają miejsce transakcje przy użyciu sfałszowanych kart płatniczych.

  Jeden z mężczyzn został zatrzymany na gorącym uczynku w jednym z wrocławskich sklepów. Do zatrzymania drugiego podejrzanego doszło w wynajmowanym przez niego na terenie miasta mieszkaniu.

  - Mężczyźni przerabiali karty płatnicze dokonując zmian na paskach magnetycznych zawierających dane dostępowe klientów. Na paski nanosili dane uzyskane nielegalnie, a pochodzące z przestępstw o charakterze skimmingu, dokonanych na terenie Europy, głównie Wielkiej Brytanii - mówi asp. Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

  Tak spreparowanymi kartami fałszerze dokonywali zakupów we wrocławskich sklepach, głównie ze sprzętem elektronicznym. Zdobyty w ten sposób towar później odsprzedawali m.in. w komisach.

  - Podejrzani działali od miesiąca. Straty powstałe w wyniku ich przestępczego procederu szacuje się na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych - dodaje Petrykowski.

  Zatrzymani usłyszeli zarzuty fałszowania środków płatniczych i wprowadzania ich do obiegu. Obaj mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   innowacyjna gospodarka dopiero nabiera cyfrowego rozpedu...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   zadam pytanie: czy te karty, z ktorych sciagnieto dane nie były zblizeniowe?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dziwne zarzuty

   wania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Zarzuty wydają się być naciągane. Taki paragraf brzmi jak podrabianie oficjalnych pieniędzy krajowych. Karta płatnicza nie jest środkiem płatniczym, gdyż w Polsce oficjalnym i jedynym legalnym...rozwiń całość

   Zarzuty wydają się być naciągane. Taki paragraf brzmi jak podrabianie oficjalnych pieniędzy krajowych. Karta płatnicza nie jest środkiem płatniczym, gdyż w Polsce oficjalnym i jedynym legalnym środkiem płatniczym jest pieniądz - złoty tłoczony przez mennicę. No chyba, że banksterzy załatwiły sobie takie traktowanie jak państwowego.

   Co za kraj. A za zamordowanie samochodem osobowym pieszego na przejściu dla pieszych dostaje się rok w zawiasach, a często się zdarza, że to ten pieszy ma zapłacić za szkody na szybkim , ale bezpiecznym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   a za zabicie kogoś dostanie się 8 lat w zawieszeniu :D
   ciekawe co jest gorsze...okradanie zlodzieji czy zabicie...no coż odpowiedz jest w sumie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama