Krzyki w parku Południowym

  Krzyki w parku Południowym

  Leszek Niedzielski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Najtrudniej zacząć. Najtrudniej zacząć cokolwiek, ale na przykład, nawet najdłuższy tekst zaczyna się od pierwszych słów i są to nierzadko słowa pełne treści, takie jak: yyy, eee, tego, prawda, bynajmniej czy wręcz: rodacy!
  Wszystkich słów jednak nie ma sensu tutaj używać, a chcąc mówić o szczegółach, należałoby najpierw jakoś tak ogólnie scharakteryzować nasze położenie geograficzne, problemy klimatyczne, nadmiar dwutlenku węgla, sytuację społeczno-polityczną i ogólnoświatowy kryzys gospodarczy. Na szczęście według wszelkich prawideł, w latach kryzysu powinien się rozwijać różnego rodzaju komizm. A przecież mamy do dyspozycji tyle rodzajów komizmu!

  Zresztą, jaki kryzys, taki komizm, w każdym razie zawsze mamy do wyboru humor, dowcip, ironię, satyrę, żart, nonsens, sarkazm i cynizm. Jest w czym wybierać. Trzeba się tylko na coś zdecydować. Najlepiej na nonsens. Na nonsens, czyli na absurd, na bzdurę, niedorzeczność, brednie i głupstwa, bo tam jest wszystko, tam mieszczą się nasze codzienne realia, nasze poważne problemy i niepoważne dowcipy.

  W sferze nonsensu dowcipkowanie zawsze ma sens. Bezsensowne dowcipkowanie w sferze nonsensu potwierdzałoby tylko ten nonsens. Nie wiem, czy dobrze mówię... Chodzi o to, żeby nie dać się zwariować, a jeżeli już wariować, to z uśmiechem na ustach, z obłędem w oczach, z obłokiem w spodniach i z piórkiem w du..., w du..., w dużym kapeluszu.

  Ale jak tu mówić o krzykach w parku Południowym, kiedy w innych dzielnicach miasta słychać większe krzyki! Niedawno słyszałem takie krzyki na którymś z bazarów i sam stałem się przypadkowym świadkiem jakiejś nagłej bójki przy straganie. Pewien handlarz ziół, a może dealer narkotyków lub słabszych dopalaczy naparzał kijem herbatę, gdy z tyłu silny i rosły drwal rąbnął go w plecy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama