Remontowali wiadukt na Strzegomskiej pod linię Wrocław -...

  Remontowali wiadukt na Strzegomskiej pod linię Wrocław - Poznań (ZDJĘCIA)

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Remontowali wiadukt na Strzegomskiej pod linię Wrocław - Poznań (ZDJĘCIA)
  1/11
  przejdź do galerii

  ©fot. Przemysław Wronecki

  W nocy drogowcy zamknęli przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Strzegomskiej (na wysokości Stacyjnej). Budowlańcy zainstalowali tam nowe przęsło przeprawy. Do wymiany zostały im jeszcze trzy.
  Na razie jednak pracownicy firmy Filar, która jest jednym z wykonawców remontu, nie chcą powiedzieć, kiedy może nastąpić wymiana kolejnych. Czas na skończenie inwestycji mają do czerwca 2014. Przypomnijmy, że remont jest wykonywany w ramach ogromnego projektu modernizacji linii kolejowej E59 Wrocław-Poznań. Przetarg opiewa na 1,5 miliarda złotych. W ramach kontraktu z PLK, firma PNI i jej współpracownicy mieli wyremontować dziewięć wiaduktów we Wrocławiu, m.in przy ul. Starogroblowej, Grabiszyńskiej, Legnickiej i Strzegomskiej.

  Renowację przejść miała również przeprawa kolejowa na Odrze obok mostu Milenijnego, długa na pół kilometra. Modernizacje czekały także perony na dworcach Wrocław Popowice i Wrocław Mikołajów. Planowano wybudowanie stacji Wrocław Cmentarz Osobowice. Zatrzymywałyby się na niej pociągi osobowe jadące w kierunku Rawicza i Poznania.

  Niestety od wakacji tempo prac znacznie spadło, bo lider - konsorcjum Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury - ogłosił upadłość układową. Jak przekonuje PLK od tego momentu są prowadzone rozmowy nad rozwiązaniem tej trudnej sytuacji.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kpina - Wrocław Cmentarz Osobowice

   Krzykacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 30

   Wrocław Cmentarz Osobowice to chyba jakaś kpina. To wszyscy pasażerowie każdego pociągu osobowego na tej trasie będą mieli wydłużoną jazdę dla kogoś, kto ze zniczem pojedzie na cmentarz?
   Może...rozwiń całość

   Wrocław Cmentarz Osobowice to chyba jakaś kpina. To wszyscy pasażerowie każdego pociągu osobowego na tej trasie będą mieli wydłużoną jazdę dla kogoś, kto ze zniczem pojedzie na cmentarz?
   Może zadbajmy najpierw o wykorzystanie istniejących już dworców poprzez stworzenie infrastruktury komunikacyjnej i parkingów wokół nich.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PKP i unijna kasa

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 36

   Jasne,czekajmy dalej,może problem sam sie rozwiąże?
   PKP to banda jełopów,kasy przeznaczonej na remonty w zyciu nie wykorzysta!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pośpiech wrogiem PKP - tam wszystko musi przebiegac wolno...

   Kolejarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 30

   Oni nawet nie potrzebują tej unijnej kasy - wystarczyłoby aby podniesli ją z ziemii jaka posiadaja w wielu bardzo atrakcyjnych miejscach. Ale osobom tam pracyjacym nie opłaca sienic sprzedawać,bo...rozwiń całość

   Oni nawet nie potrzebują tej unijnej kasy - wystarczyłoby aby podniesli ją z ziemii jaka posiadaja w wielu bardzo atrakcyjnych miejscach. Ale osobom tam pracyjacym nie opłaca sienic sprzedawać,bo sami nic na tym oficjalnie nie zarobia,a jeszcze robotę moga stracić,bo jak nie będzie majatku na sprzedaż,to i nie bedzie wielu stanowisk. Stąd ceny z kosmosu,aby odstraszyć potencjalnych kupców. PKP ma zawsze czas - obojetnie czy w rozkładzie czy w terminach. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama