Starosta skazany za jazdę po pijanemu

  Starosta skazany za jazdę po pijanemu

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Szef powiatu zgorzeleckiego Piotr W. za jazdę po pijanemu zapłaci 4 tys. złotych grzywny oraz wpłaci 2 tys. zł na rzecz Fundacji św. Krzysztofa pomagającej dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych.
  Oprócz tego poniesie koszty sądowe wynoszące 400 zł. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zakazał także Piotrowi W. kierowania samochodami przez rok. Wyrok nie jest prawomocny.

  Piotr W. już oświadczył, że nie będzie się odwoływał, bo chce jak najszybciej zakończyć sprawę. Przyznał się do winy i prosił o łagodny wyrok.

  Starosta został złapany na jeździe po pijanemu w tym roku, w maju. Badania wykazały, że prowadził swojego mercedesa mając ponad promil alkoholu w organizmie. Groziła mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd był jednak dla samorządowca o wiele łagodniejszy.

  Wyrok może oznaczać koniec politycznej kariery Piotra W. Jako skazany nie będzie mógł piastować żadnego stanowiska w administracji publicznej przez kilka najbliższych lat. Samorządowiec straci także mandat radnego powiatowego.

  Głosowanie o odwołanie go z funkcji starosty może odbyć się za dwa miesiące, ponieważ wtedy minie sześć miesięcy od złożenia pierwszego wniosku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama