PKP ogłosiły przetarg na przebudowę dworca w Legnicy

  PKP ogłosiły przetarg na przebudowę dworca w Legnicy

  Grzegorz Chmielowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dworzec PKP w Legnicy

  Dworzec PKP w Legnicy ©fot. Piotr Krzyżanowski

  Po wielu latach oczekiwań ważny krok w stronę zmodernizowania dworca kolejowego w Legnicy. PKP Dworce Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie przebudowy dworca wraz z przebudową placu przydworcowego z niezbędną infrastrukturą. Firmy, które są zainteresowane tym zadaniem, mogą składać oferty do 14 listopada.
  Dworzec PKP w Legnicy

  Dworzec PKP w Legnicy ©fot. Piotr Krzyżanowski

  Dworzec ma być zmodernizowany i oddany do użytku do 30 marca 2014 roku. Generalnie chodzi o odnowienie holu głównego oraz otoczenia budynku wraz z rozbiórka starych budynków warsztatowych.

  O potrzebie gruntownego remontu zabytkowego, ale bardzo zaniedbanego dworca mówi się od wielu lat. Legniczanie mieli nadzieję, że stanie się to już w ramach przygotowań do Euro 2012. Ale nie wyszło.

  PKP rok temu sugerowały szybkie rozpoczęcie prac, już w I kwartale tego roku. Z tego powodu np. nie zaktualizowano podświetlanego rozkładu jazdy w holu głównym, tłumacząc, że obiekt idzie do remontu. Termin ogłoszenia przetargu przekładano, m.in. z powodu konieczności zmian w dokumentacji, uwzględniających wymogi ochrony konserwatorskiej. Pozwolenie na budowę wojewoda Dolnośląski wydał 30 sierpnia.

  Jak czytamy w warunkach przetargu "Roboty budowlane będą prowadzone przy konieczności zachowania odprawy podróżnych, z uwzględnieniem ich bezpieczeństwa oraz w sposób umożliwiający nieprzerwane korzystanie z infrastruktury kas biletowych, poczekalni, informacji, WC.

  Przebudowa będzie prowadzona etapami z uwzględnieniem funkcjonowania dworca tymczasowego na parterze budynku. Przy przebudowie elewacji możliwe jest czasowe zajęcie fragmentów terenu peronów na wykonanie prac. (...)

  Wykonawca w terminie do 30 dni od daty przekazania placu budowy wykona na własny koszt dworzec tymczasowy z podłączeniem wszystkich niezbędnych instalacji koniecznych do prawidłowego jego funkcjonowania przy zachowaniu ciągłości obsługi podróżnych."

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KONRAD

   KONRAD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 51

   KOWARY DWOREZC GLOWNY REAKTYWACIE WALKA REMOTY NIE POLCA TOROW PKP PLK PL WYSLI MINSRTEWA INFRASTRUKTURY PYTANIE DLACZEGIO PINEADZIE NIE MA REMOTY TOROW PKP PLK PLK PKPSA PLK WYSLI SKARGIE...rozwiń całość

   KOWARY DWOREZC GLOWNY REAKTYWACIE WALKA REMOTY NIE POLCA TOROW PKP PLK PL WYSLI MINSRTEWA INFRASTRUKTURY PYTANIE DLACZEGIO PINEADZIE NIE MA REMOTY TOROW PKP PLK PLK PKPSA PLK WYSLI SKARGIE PKP PLK PL zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   konrad

   KONRAD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 56

   KOWARY GLOWNY DWORZC WALKA REMOTY TOROW PKP WYSLI MINSRTEWA INFRASTRUKTURY PYTANIE KIEDY REMOTY TOROW PKP KOWARY GLOWNY DWORZEC WALKA REMOTY TOROW PKP

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama