CCC Polkowice: Wzgórze zdobyte. Czas na wyższe partie

PK
Valeriya Bereżyńska (nr 10) zdobyła w tym meczu dziewięć oczek
Valeriya Bereżyńska (nr 10) zdobyła w tym meczu dziewięć oczek Piotr Krzyżanowski
- Graliśmy z najlepszym obecnie zespołem ligi - stwierdził trener Wzgórza Centrum Gdynia Mirosław Noculak po porażce jego zespołu w ligowym meczu z CCC. Nam nie wypada się nie zgodzić, za to donieść, że pomarańczowe rozbiły swoje trójmiejskie rywalki aż 73:42.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy polkowiczankom uda się zachować odpowiedni poziom koncentracji jak na meczach euroligowych, szybko zmienił swoje zdanie. Zaczęło się od 6:0, a potem już przewaga naszych koszykarek rosła z minuty na minutę. W drugiej kwarcie podopieczne Jacka Winnickiego popisały się kapitalną grą w defensywie, pozwalając gdynian-kom na zdobycie zaledwie dwóch oczek.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona spotkania. Poziom gry daleki był jednak od takiego, jaki wymarzyliby sobie szkoleniowcy obu drużyn. Na boisku nie brakowało chaosu i dziur w defensywie. Tę część spotkania polkowiczanki wygrały tylko 19:17, ale w ostatnich dziesięciu minutach dołożyły do swojej wysokiej przewagi jeszcze dziewięć oczek i ostatecznie pokonały Wzgórze Centrum Gdynia 73:42.

- Kontrolowaliśmy przebieg meczu od początku do końca. Momentami jednak graliśmy zbyt nonszalancko. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do środowego meczu z Galatasaray - skwitował opiekun polkowiczanek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Wspomniany mecz z Galatasaray to kolejny bój wicemistrzyń Polski w grupie C Euroligi. Spotkanie odbędzie się w hali przy Dąbrowskiego o godz. 19. Łatwo o zwycięstwo nie będzie. Jak dotąd Turczynki wygrały oba dotychczasowe spotkania - na wyjeździe z zespołem Novi Zagrzeb 79:48 oraz na własnym parkiecie z ZVVZ USK Praga 58:56.

CCC Polkowice - Wzgórze Centrum Gdynia 73:42 (26:16, 12:2, 19:17, 16:7)
CCC:
Snell 16 (3), Ogwumike 14, Bereżyńska 9, Leciejewska 8, Majewska 6, Mistygacz 5 (1), Musina 5, Palau 5 (1), Puss 3 (1), Owczarzak 2.
Wzgórze Centrum: Bennett 13, Kassing 9, Bandyk 6, Ziętara 6, Dixon 4, Rhea 2, Śnieżek 2, Drop 0, Marciniak 0.

Ford Germaz Ekstraklasa
Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Energa - Wisła 69:80, Matizol - AZS G. 68:54, Widzew - PTK 82:57. 9.11 grają: ROW - AZS Rz. Pauza: Artego.

1. CCC Polkowice 6-0 1.000 1.605
2. Wisła Kraków 7-0 1.000 1.345
3. Artego Bydgoszcz 6-0 1.000 1.282
4. Energa Toruń 5-2 0.714 1.126
5. Matizol Pruszków 4-3 0.571 1.088
6. AZS Gorzów Wlkp. 4-4 0.500 1.052
7. ROW Rybnik 2-4 0.333 0.888
8. C. Wzgórze Gdynia 2-5 0.286 0.898