Ważne
  Wrocławianie uroczyście pożegnali Dalajlamę

  Wrocławianie uroczyście pożegnali Dalajlamę

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Duchowy przywódca Tybetańczyków wielokrotnie podkreślał, że jest pod wielkim wrażeniem spontaniczności mieszkańców i ich solidarności z losem Tybetańczyków.
  W wypełnionej po brzegi Sali Wielkiej Ratusza podczas uroczystej sesji rady miejskiej Dalajlama odebrał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. Tym samym znalazł się w towarzystwie takich osób jak Jan Paweł II, Norman Davis, Andrzej Wajda czy Waclaw Havel.

  To był kulminacyjny punkt drugiego dnia wizyty. Barbara Zdrojewska, przewodnicząca rady w laudacji wymieniła najważniejsze fakty z życia przywódcy Tybetańczyków i jego zasługi.
  - Dalajlama jest dla nas niedościgłym wzorem i to wielki zaszczyt, że zgodził się przyjąć ten tytuł - czytała.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


  Dostojny gość odebrał tytuł i bukiet białych kwiatów jak zwykle z uśmiechem dziękując za przyznanie mu zaszczytnego tytułu. Cały czas podkreślał, że jest tylko zwykłym prostym mnichem, który nic wielkiego nie robi.

  - Już pierwszego dnia, w ciągu kilku godzin dane mi było doświadczyć wspaniałych rzeczy. Prawdziwego duchowego braterstwa i poczucia solidarności. Na wykładzie dla mieszkańców, na ulicach, wszędzie czułem ciepło od ludzi. Polacy dobrze wiedzą przez co przechodzimy, bo sami podobnych rzeczy zaznali. I potrafią nam okazać wsparcie - dziękował.

  Dodał, że o Polsce usłyszał, gdy wybuchła II wojna światowa i od dawna jest pod wrażeniem "polskiego ducha", "Solidarności" i walki o wolność.
  Na koniec uroczystości pozwolił też sobie zażartować.
  - Wiem, że z tytułem honorowego obywatela Wrocławia wiążą się pewne prawa i obowiązki. Byłbym szczęśliwy gdyby przywilejów było więcej, a obowiązków mało - podkreślał uśmiechając się zawadiacko.

  Na cześć dostojnego gościa prezydent wydał uroczysty obiad w restauracji Cesarsko-Królewskiej, a o g. 13. Dalajlama specjalnym samolotem odleciał z Wrocławia.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo