Impel: Kontrola kibiców odbyła się zgodnie ze standardami

  Impel: Kontrola kibiców odbyła się zgodnie ze standardami

  JG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W jaki sposób Impel ochraniał stadion? Jakie były kryzysowe momenty podczas derbów? Jak wyglądało przeszukiwanie kibiców? Jak to się stało, że wniesiono tyle pirotechniki? Czy firma jest w kontakcie ze Śląskiem Wrocław? Te pytania zadaliśmy firmie Impel, która zabezpieczała niedzielny mecz Śląsk - Zagłębie. Oto odpowiedź, którą dostaliśmy.
  Mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław i Zagłębiem Lubin, który odbył się na Stadionie Miejskim, był zabezpieczany przez spółkę Impel Security Polska. Spotkanie było chronione zgodnie z procedurami regulującymi zabezpieczanie masowych imprez sportowych. Jako profesjonalna firma świadcząca usługi ochrony jesteśmy przygotowani na różne zdarzenia mogące mieć miejsce w czasie meczu. W tym przypadku najpoważniejsza sytuacja zaistniała w przerwie meczu, kiedy kibice obu drużyn rozpoczęli wzajemną prowokację. Pracownicy naszej firmy natychmiast zareagowali, dzięki czemu udało się opanować sytuację.

  Kontrola osób wchodzących na stadion odbyła się zgodnie ze standardami obowiązującymi przy wpuszczaniu kibiców. W wyniku kontroli pracownicy naszej firmy ujęli sześciu kibiców, którzy próbowali wnieść na mecz materiały pirotechniczne, i przekazali ich w ręce Policji. Osoby, którym udało się wnieść niedozwolone materiały, przemyciły je w miejscach intymnych. Współczesne materiały pirotechniczne są niewielkich rozmiarów, dlatego nie ma możliwości wykrycia ich podczas standardowej kontroli. Tylko i wyłącznie rewizja osobista wszystkich kibiców byłaby w stanie w pełni wyeliminować materiały pirotechniczne wniesione na stadion, jednak pracownicy ochrony nie mają możliwości jej dokonania. Kontrola taka, ze względu na ilość uczestniczących w niej kibiców, trwałaby kilka godzin.

  Z Klubem WKS Śląsk Wrocław współpracujemy na bieżąco, omawiając aktualne sprawy. Potwierdzamy, że w dniu dzisiejszym wpłynęła do nas prośba od WKS Śląsk Wrocław o wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce podczas meczu między Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Lubin. Oczywiście ustosunkujemy się do tej prośby i wyjaśnimy okoliczności zaistniałe podczas rozgrywek. Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że nasi pracownicy działali zgodnie z obowiązującymi procedurami i dołożyli wszelkich starań w prawidłowe zabezpieczenie meczu.

  Jolanta Jamioł-Juszczak
  Biuro Komunikacji Grupy Impel

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A policja się chwali...

   Pytajnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   ...że ma psy szkolone w wykrywaniu materiałów pirotechnicznych. No to jak, ma czy nie ma?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   włodarze impela!!!!!!!!

   Podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 29

   ....trochę skromności.." jako profesjonalna firemka..."a po drugie "operacja się udała tylko niestety pacjent zmarł....jaka płaca taka praca robola, a niekiedy leśnego dziadka no comm.,

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gówno prawda

   bubu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 32

   Petardę można schować w d..pę ale jak to zrobić z racą?Więc niech nie ściemniają.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kibol wrocławski

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 21

   kibol wrocławski w imię miłości swojej drużyny jest w stanie wsadzić sobie nawet niejedną racę w tyłek. stąd takie pokłady agresji, nerwowość panująca wśród tych troglodytów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   materiały pirotechniczne

   bubu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 29

   Petardę można schować w d..pę ale jak to zrobić z racą?Więc niech nie ściemniają.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gówno prawda

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 29

   Jak ja wchodziłem, czytnik zeskanował mój bilet i nawet nikt mnie nie sprawdzał. Impel pimpel :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawda

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 9

   Miałem dokładnie tak samo. Kołowrotek puścił i poszedłem na trybunę bez żadnego zainteresowania pracowników Impelu. Co najgorsze to nie był to odosobniony przypadek.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp

   o (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 13

   na kolowrotkach przy wejsciu na trybune sie ma kontroli, tylko na wejsciach glownych, lotnicza-krolewiecka-wg tego jak sobie zyczy ofrganizator

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   impel cwel

   mar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 33

   no jasne, lepiej rozpylic gaz pieprzowy w kobiety i dzieci z sektora D którzy wyszli normalnie na przerwe rozprostowac kosci i kupic ciepłą herbatę niż w kretów z Lubina którzy rozwalili toalety i...rozwiń całość

   no jasne, lepiej rozpylic gaz pieprzowy w kobiety i dzieci z sektora D którzy wyszli normalnie na przerwe rozprostowac kosci i kupic ciepłą herbatę niż w kretów z Lubina którzy rozwalili toalety i rzucali czym się dało w naszą stronę. To że nasi odrzucali to normalna sprawa ale za to w kogo rozpylili gaz powinni wszyscy koordynujący z sektora D zostac dyscyplinarnie wypierdoleni z roboty. i macac ich po jajach a nie wymówki że nie można. Dla chcacego nic trudnego ale łatwiej jest dostac do łapy niż postawic na swoim, banda dziewczynek a nie ochrona. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama