Sport

  List otwarty SKSW Spartanie do Krystyny Kloc

  List otwarty SKSW Spartanie do Krystyny Kloc

  WoK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kibice Betardu Sparty nie chcą odejścia z klubu Piotra Barona. Po naszym poniedziałkowym tekście - w stanie niepewności - napisali list otwarty do prokurent WTS-u Krystyny Kloc, który poniżej publikujemy.
  Szanowna Pani,

  SKSW Spartanie występując w imieniu swoich członków w nawiązaniu do Pani wypowiedzi opublikowanej w "Gazecie Wrocławskiej" w dniu 29.10 br. wyraża swoje zaniepokojenie i stanowczą dezaprobatę do zawartej w niej treści i wynikających z niej wniosków.

  O ile działalność klubu można nazwać sezonową, to na pewno nie może się to odnosić do osoby Piotra Barona. Przypominamy, że w odróżnieniu od Pani, obecny menedżer Sparty Wrocław zawsze poświęcał czas Kibicom, bez względu na porę roku, miesiąc, dzień, czy godzinę.
  Odstąpimy od wyliczania konkretnych przykładów angażowania się Piotra Barona w inicjatywy głównie samych Kibiców w sezonie martwym, które budowały dotąd nie spotykane relacje na linii klub - Kibice, gdyż list ten przyjąłby wtedy rozmiar książki telefonicznej. Jego poświęcenie kosztem rodziny i czasu wolnego dla dobra klubu spowodowało, że cała drużyna, oraz Kibice poczuli się częścią tego klubu, a nie tylko pracownikami i bydłem mającym zapłacić za bilet, obejrzeć mecz i rozejść się w spokoju. Dzięki temu społeczność, która gromadzi się na meczach ligowych Sparty rozgrywanych na Stadionie Olimpijskim wspiera klub bez względu na osiągane wyniki, a także w coraz większej ilości sama angażuje się w promowanie wrocławskiego żużla. To głównie dzięki Piotrowi Baronowi poprawił się klimat nie tylko wokół drużyny, ale i klubu, wszak jest on jedynym przedstawicielem WTS-u wypowiadającym się w imieniu klubu i często narażającym swoje dobre imię tłumacząc wszystkie bzdurne i idiotyczne decyzje zarządu powodujące negatywny odbiór naszej Sparty w całym środowisku żużlowym.

  Nie podoba nam się również sposób, w jaki ocenia Pani tegoroczne wypełnianie obowiązków służbowych przez Piotra Barona w odniesieniu do wyników osiąganych przez Młodzieżowców Sparty. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że żadna decyzja w tym klubie nie może zostać wykonana bez Pani zgody. Do dziś nie ma stanowiska klubu w sprawie zakończenia "kariery" przez Patryka Kociembę i Mateusza Gradkę. Obydwoje wypowiadali się na łamach prasy w sposób negatywny i obarczający winą za tą sytuację zarządzających wrocławskim klubem. Czy bez Pani wiedzy i zgody odwołano Śląską Ligę Młodzieżową? Ostatni komunikat (opublikowany m.in. na oficjalnej stronie internetowej WTS-u) w tej sprawie mówi o przełożeniu turnieju na miesiąc wrzesień. Czy winą Piotra Barona (choć wziął ją na siebie) jest niezgłoszenie do rozgrywek o Brązowy Kask naszych Młodzieżowców? Czy winą Piotra Barona jest brak naszych juniorów w Finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, mimo, że znajdowali się na liście startowej? Czy według Pani rozwój i podnoszenie umiejętności zawodników odbywa się tylko podczas wewnętrznych treningów? Czy winą Piotra Barona jest fakt, że młodzieżowi reprezentanci Sparty mają o 50% mniej odjechanych oficjalnych zawodów niż ich rówieśnicy nie tylko z klubów ekstraligowych. Ewidentnym przykładem obrazującym stosunek klubu do zawodów z udziałem Młodzieżowców jest turniej zaplecza kadry juniorów, który WTS miał obowiązek zorganizować w ramach kary za nieprawidłowości we wniosku licencyjnym. Czy to też wina Piotra Barona, że od lutego (wtedy opublikowano komunikat GKSŻ) nie udało się się zorganizować dwudniowych zawodów, które dałyby możliwość rywalizacji naszych zawodników z reprezentantami innych ośrodków?

  Ton i sposób Pani wypowiedzi, do której odpowiedzią jest ten list przekonuje nas, że nie wyciągnęła Pani wniosków z lat ubiegłych. Wciąż mamy w pamięci i przypominamy tylko ostatni z incydentów, czyli sposób, w jaki rozstano się z Panem Henrykiem Jaskiem na zakończenie sezonu 2011. Przypominamy, iż wyrażaliśmy bezpośrednio do Pani nasz negatywny stosunek do tego typu praktyk.

  Żądamy, aby rozmowy z byłymi i obecnymi pracownikami klubu odbywały się z poszanowaniem ich godności, oraz szacunku do pracy przez nich wykonanej. Dotyczy to wszystkich, nie tylko Piotra Barona. Odradzamy również oczernianie kogokolwiek, celem wybielenia zarządu i jego fatalnych w skutkach decyzji. Oczekujemy również, że podjęte zostaną wszystkie możliwe działania mające na celu zatrzymanie Piotra Barona w klubie na piastowanym dotychczas stanowisku. Pani wypowiedź, do której się odnosimy spowodowała, że mamy obawy, co do Pani intencji w tym temacie.

  Zarząd SKSW Spartanie

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gary w kuchni zmywac , a nie za zuzel sie brac.

   Romuald (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Kto jest wladny te kobiete wykopac z Zarzadu klubu.
   Jakim cudem jest ona w Sparcie ?
   Przez nia wroclawski sport zuzlowy ma same problemy.
   Jednym z nielicznych super pracujacych to wlasnie -Piotr...rozwiń całość

   Kto jest wladny te kobiete wykopac z Zarzadu klubu.
   Jakim cudem jest ona w Sparcie ?
   Przez nia wroclawski sport zuzlowy ma same problemy.
   Jednym z nielicznych super pracujacych to wlasnie -Piotr Baron.
   Moze ktos jest lepiej zorietowany , jakie sa mozliwosci te babe wyrzucic z Zarzadu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czas odejśc

   Wójt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   To jest tak, że jak ma się te kilkadziesiąt lat to czas iść na emeryturę wnuki bawić a nie partolić definitywnie robotę! Albo za to się weźmie się osobiście Rusko albo oddajcie ten wózek w inne,...rozwiń całość

   To jest tak, że jak ma się te kilkadziesiąt lat to czas iść na emeryturę wnuki bawić a nie partolić definitywnie robotę! Albo za to się weźmie się osobiście Rusko albo oddajcie ten wózek w inne, młodsze i poukładane ręce!
   Obecny stan agonalny żużla w tym mieście jest efektem lat zaniedbań, złej polityki medialnej, marketingowej, złego traktowania kibiców, sponsorów, zawodników, pracowników klubu, chciwości, źle rozumianej oszczędności itp.
   To że nie ma na stadionie kibiców to wina tylko i wyłącznie osób zarządzających klubem! Powodów jest bardzo wiele: syf na stadionie, brudne ławeczki, fatalne nagłośnienie, zasyfione toalety, ceny biletów, niechęć do oddawania biletów po odwołanych meczach, znikająca księgowa z pieniędzmi przy ubijanym przez 2 godziny torze, gnojenie Bardeckiego, Protasiewicza, Łabędzkiego, Cierniaka, Śledzia! Brak zainteresowania połamanym Cegielskim, sprzedawane bilety na te same miejsca podczas dużych imprez, wpuszczanie zorganizowanych grup kiboli na sektor rodzinny, ściskanie wszystkich kibiców na kilku trybunach z powodu oszczędności na ochronie, drukowanie zbyt małej ilości biletów, zamawianie zbyt małej ilości kontenerów kasowych, brak marketingu, całkowita przypadkowość w doborze drużyny w ostatnich 3 latach, wypuszczenie Janowskiego, Holdera, Madsena i wiele, wiele innych!
   Tak więc albo Rusko weźmie to w swe ręce albo odpuścicie sobie już tę zabawę!
   Bo prawda jest taka, ze na stadionie nikt nigdy nie chciał Kryski!!! Zawsze ekipy przed GP wku..ione chodziły, bo dopóki Kryska nie przyszła na stadion wszystko grało! A ledwo przyszła wszystko musiała poprzestawiać, kilku ludzi zj..bać jak psy i wszystko się sypało! Z Krysią nikt nie chce pracować i to jest cała prawda!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Troche was ponioslo !

   speedwayFAN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

   Gdyby nie ta "zla" pani Krysia to na zuzel musielibysmy jezdzic do Rawicza, wiec moze zamiast pretensjonalnych listow - moze cos bardziej konstruktywnego dla odmiany - wkoncu po to sa kibice prawda...rozwiń całość

   Gdyby nie ta "zla" pani Krysia to na zuzel musielibysmy jezdzic do Rawicza, wiec moze zamiast pretensjonalnych listow - moze cos bardziej konstruktywnego dla odmiany - wkoncu po to sa kibice prawda ..?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oczywiście

   Głupi byłem, ale mnie oświeciłeś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Faktycznie, powinni wziąć się za marketing i promowanie żużla na mieście. Do tego sprzątać biura wts-u, żeby pomóc klubowi zaoszczędzić trochę grosza na sprzątaczkach. Niech załatwią, żeby media...rozwiń całość

   Faktycznie, powinni wziąć się za marketing i promowanie żużla na mieście. Do tego sprzątać biura wts-u, żeby pomóc klubowi zaoszczędzić trochę grosza na sprzątaczkach. Niech załatwią, żeby media zainteresowały się Spartą - radio, telewizja lokalna i powinni też szukać sponsorów, a nie pisać prawdę o której wszyscy wiedzą.

   Trzymanie gęby na kłódkę i sranie po krzakach (przymykanie oczu na nieudacznictwo i robienie śmieci z ludzi Sparty), bo Krysia pierd##lnie zabawki doprowadziło do tego, że od Sparty odwrócili się prawie wszyscy - od Kibiców, po zasłużonych dla tego klubu. Klub spadł na dno organizacyjne, finansowe i sportowe (w porównaniu do ostatniego 20-lecia). Wszyscy morda w kubeł, bo do Rawicza trzeba będzie jeździć. JA jeżdżę za Spartą do Gdańska, Rzeszowa i wszystkich innych miast i mam wyjeb#ne, bo nawet Daugavpils mi nie straszne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do W.

   B. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 16

   Nawet nie wiesz jak bardzo pomogłeś. Dzięki


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   n. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   jak zawsze zresztą :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gość

   Kryśka... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 20

   ... jeżeli jesteś istotą myślącą, to zrozum wreszcie, ro***bałaś już wystarczająco wiele w naszej Sparcie... Daj już sobie spokój i nie niszcz nic więcej...

   A Piotrek Baron, miejmy nadzieję, że...rozwiń całość

   ... jeżeli jesteś istotą myślącą, to zrozum wreszcie, ro***bałaś już wystarczająco wiele w naszej Sparcie... Daj już sobie spokój i nie niszcz nic więcej...

   A Piotrek Baron, miejmy nadzieję, że zostanie z nami...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sparta Wrocław

   Kibic! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

   Kibice głosujcie w plebiscycie na Tomka Jędrzejaka i Piotra Barona . Jędrzejakowi depczą po piętach:)!!!!!!!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   plebiscyt

   wro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

   Na Jędrzejaka bardziej, bo mu zabiora wygraną!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Glosowwanie

   Jak? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Jak i gdzie glosowac?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To glos na Jedrzejaka

   sport.43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

   sms o tresci:
   sport.43 na numer 72355
   koszt 2,46 z vat

   tu wyniki:
   http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/685407,60-lat-minelo-kto-sie-wezmie-za-bary-z-janikowskim,id,t.html

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Eliminacje Ligi Mistrzów
   Eliminacje Ligi Europy
   1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
   5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
   6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
   7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
   8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Spadek do 1. ligi
   1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
   2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
   3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
   4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
   5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
   6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
   7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
   8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Awans do grupy mistrzowskiej
   Miejsce w grupie spadkowej
   Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
   1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
   5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
   6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
   7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
   8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
   9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
   10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
   11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
   12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
   13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
   14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
   15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
   16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać