Sport

    Siatkówka I i II liga: Porażka Cuprum, wygrana Gwardii

    Siatkówka I i II liga: Porażka Cuprum, wygrana Gwardii

    PW

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    W 4. kolejce siatkarskiej I ligi Cuprum Mundo Lubin uległo na wyjeździe MKS-owi Będzin 1:3. Dla zespołu Pawła Szabelskiego to pierwsza porażka w tym sezonie. Miedziowi z drugiej pozycji spadli na piątą.
    W ten weekend grała też II liga. Wszystkie dolnośląskie zespoły występowały u siebie. Tylko Victoria Wałbrzych nie zdołała wygrać. Uległa 1:3 Rafako.

    Zwycięstwo zaliczyła Gwardia Wrocław. Zespół Ireneusza Kłosa pokonał 3:0 częstochowski Delic-Pol, który prowadzi Stanisław Gościniak, jedna z legend klubu z ul. Krupniczej.

    I liga

    MKS MOS Będzin - Cuprum Mundo Lubin 3:1
    (19:25, 25:22, 25:22, 25:19)

    MKS: Zarankiewicz (23), Kantor (2), Sacharewicz (11), D. Syguła (1), Wójtowicz (12), Szczygieł (11), Głód (libero) oraz Tomczyk (7), Syguła i Zborowski (3)
    Cuprum: Antosik (2), Michalski (6), Węgrzyn (4), Żuk (10), Wilk (17), Kordysz (4), Kozar (libero) oraz Łapszyński (4), Buniak (7) i Superlak

    Pozostałe mecze 4. kolejki:
    Ślepsk Suwałki - AZS Poznań 3:1 (25:17, 25:17, 20:25, 25:23), Jadar Siedlce - Camper Wyszków 3:2 (24:26, 25:23, 23:25, 27:25, 19:17), BBTS Bielsko-Biała - Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:16, 25:20), Energetyk Jaworzno - Kęczanin Kęty 3:0 (28:26, 27:25, 25:16), Pekpol Ostrołęka - Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:19, 25:23).

     1. BBTS Bielsko-Biała	4	11	12:3
    
    2. Ślepsk Suwałki 4 9 9:4
    3. MKS Banimex Będzin 4 8 10:7
    4. Pekpol Ostrołęka 4 7 9:6
    5. Cuprum Mundo Lubin 4 7 10:8
    6. KPS Jadar Siedlce 4 6 8:8
    7. RCS Czarni Radom 4 6 6:7
    8. KS Camper Wyszków 4 5 9:10
    9. Stal AZS PWSZ Nysa 4 5 7:9
    10. Energetyk Jaworzno 4 4 5:9
    11. UMKS Kęczanin Kęty 4 3 5:10
    12. AZS UAM Poznań 4 1 3:12


    Następna kolejka (3.11):
    Cuprum - Ostrołęka, Poznań - Będzin, Nysa - Jaworzno, Kęty - Bielsko, Radom - Siedlce, Wyszków - Suwałki.

    II liga, grupa II

    Gwardia Wrocław - Delic-Pol Częstochowa 3:0
    (27:25, 25:12, 25:21)
    Gwardia: Lubaczewski, Dalecki, Mazur, Jaszewski, Michocki, Wroński, Leszczyński (libero) oraz Pigłowski, Jutrzenka, Dąbrowny (libero), Bocianowski.

    Bielawianka Bester Bielawa - AZS Politechnika Opolska 3:0 (27:25, 25:15, 25:22)
    Bielawianka: Kurpiel, Gogola, Borkowski, Jerzyk, Pacioch, Skibicki, Budziński (libero) oraz Król, Dusza.

    KS Milicz - Juvenia Głuchołazy 3:0 (25:9, 25:23, 25:23)
    KS: Kaczmarek, Glinka, Janiak, Lech, Olczyk, Dobosz, Kukla (libero) oraz Surma, Wajdowicz, Strubbe, Paszek

    Victoria Wałbrzych - Rafako Racibórz 1:3 (25:19, 17:25, 21:25, 25:27)
    Victoria: Leński, Pizuński, Wierzbicki, Migdalski, Jurczyński, Podgórski, Ostapiuk (libero) oraz Michalak, Tomiałowicz.

    Pozostałe mecze 5. kolejki:
    Czarni Rząśnia - Volley Rybnik 3:1 (25:16, 20:25, 25:19, 25:18), TKS Tychy - Spodek Katowice 3:0 (25:20, 25:19, 25:23).

     1. TKS Nascon Tychy		5	13	15:4
    
    2. KS Milicz 5 13 14:4
    3. Czarni Wirex Rząśnia 5 11 13:7
    4. Victoria Wałbrzych 5 8 12:11
    5. Bielawianka Bielawa 5 8 10:8
    6. Juvenia Głuchołazy 5 8 10:10
    7. AZS Rafako Racibórz 5 10 12:9
    8. Gwardia Wrocław 5 7 11:11
    9. Volley Rybnik 5 6 7:10
    10. Spodek Katowice 5 3 7:14
    11. AZS Politechnika Op. 5 3 6:14
    12. Delic-Pol Częstochowa 5 0 0:15

    Następna kolejka (3.11):
    Tychy - Victoria, Katowice - Milicz, Głuchołazy - Bielawianka, Opole - Rząśnia (jutro), Rybnik - Gwardia, Częstochowa - Racibórz.

    PlusLiga

    AZS UWM Olsztyn - Effector Kielce 0:3 (20:25, 20:25, 15:25), Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 26:24, 25:19), Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:20, 25:27, 15:25, 18:25), Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:23, 25:23), Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:21, 25:22, 22:25, 19:25, 12:15).

     1. Zaksa Kędzierzyn 	4	11	12:4
    
    2. Delecta Bydgoszcz 4 9 10:5
    3. AZS Politechnika 4 9 10:5
    4. Asseco Resovia 4 8 10:5
    5. Jastrzębski Węgiel 4 6 7:6
    6. Effector Kielce 4 6 7:6
    7. PGE Skra Bełchatów 3 5 7:6
    8. AZS UWM Olsztyn 3 3 3:6
    9. Lotos Trefl Gdańsk 4 0 1:12
    10. AZS Częstochowa 4 0 0:12

    Następna kolejka (3-4.11):
    Zaksa - AZS O., Jastrzębski - Skra, Delecta - Resovia, AZS Cz. - Trefl, Effector - Politechnika.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać