Pod wrażeniem Dalajlamy

  Pod wrażeniem Dalajlamy

  Eliza Głowicka, Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bogaty program pierwszego dnia wizyty Dalajlamy. Wrocławianie byli zachwyceni jego otwartością.
  Dalajlama oczarował wrocławian. We wtorek chciał spędzić z nimi jak najwięcej czasu. Wszędzie sam wychodził do ludzi, nawet kosztem czasu na własny obiad. Był zachwycony miastem i sam dokładał sobie kolejne punkty do programu wizyty.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

  Dostojnego gościa powitał w imieniu wrocławian prezydent Rafał Dutkiewicz.
  Podczas porannej herbaty w hotelu Sofitel przy ul. Świętego Mikołaja była okazja do swobodnej rozmowy. Prezydent opowiadał Dalajlamie, że Wrocław to miasto pełne młodych ludzi, urodzonych w ciężkich latach 80. XX wieku. Dziś wkraczają w dorosłe życie. Wspomniał również, że stolica Dolnego Śląska to miasto pojednania wielu religii. Gdy tylko Rafał Dutkiewicz opowiedział o dzielnicy czterech świątyń, Dalajlama od razu zapragnął tam pojechać.

  Natychmiast przystąpiono do organizowania takiego spotkania. W tym czasie najbardziej znany Tybetańczyk w towarzystwie arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego odwiedził klasztor karmelitanek przy ul. Karłowicza. Tam już czekało na niego kilkadziesiąt osób.

  - Trochę zmarzłam, ale widziałam go z odległości kilku metrów. Machał do nas, był bardzo pogodny i uśmiechnięty - cieszyła się Maria Krzesińska, emerytka z Wrocławia. Gdy kolumna samochodów ruszyła sprzed klasztoru, młody wrocławianin biegł kilkadziesiąt metrów obok samochodu Dalajlamy, machając mu bukietem kwiatów. Przywódca Tybetańczyków nie przestawał pozdrawiać zgromadzonych.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama