Ważne
    Dotychczasowi triumfatorzy naszego plebiscytu

    Dotychczasowi triumfatorzy naszego plebiscytu

    PAW

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Trwa 61. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska. Zobacz listę laureatów z poprzednich lat.
    Kolarz Ryszard Szurkowski triumfował w naszym plebiscycie trzykrotnie (1970, 1971, 1973)

    Kolarz Ryszard Szurkowski triumfował w naszym plebiscycie trzykrotnie (1970, 1971, 1973) ©MAGDA KOŁODZIŃSKA



    2015
    Sportowiec: Piotr Małachowski (lekkoatletyka, WKS Śląsk Wrocław)
    Trener: Piotr Baron (żużel, Betard Sparta Wrocław)

    2014
    Sportowiec: Natalia Czerwonka (łyżwiarstwo szybkie, Cuprum Lubin)
    Trener: Tadeusz Pawłowski (piłka nożna, Śląsk Wrocław)


    2013
    Sportowiec: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, Giant Pro XC Team)
    Trener: Tomasz Skrzypek (kick-boxing, Fighter Wrocław)

    2012
    Sportowiec: Damian Janikowski (zapasy, Śląsk Wrocław)
    Trener: Józef Tracz (zapasy, Śląsk Wrocław)

    2011
    Sportowiec: Sebastian Mila (piłka nożna, Śląsk Wrocław)
    Trener: Orest Lenczyk (piłka nożna, Śląsk Wrocław)

    2010
    Sportowiec: Piotr Małachowski (lekka atletyka, Śląsk Wrocław)
    Trener: Andrzej Piątek (kolarstwo górskie, CCC Polkowice)

    2009
    Sportowiec: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, CCC Polkowice)
    Trener: Marek Cieślak (żużel, WTS Atlas Wrocław)

    2008
    Sportowiec: Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów, Górnik Polkowice)
    Trener: Adam Medyński (AZS AWF Wrocław)

    2007
    Sportowiec: Wojciech Łobodziński (piłka nożna, Zagłębie Lubin)
    Trener: Ryszard Tarasiewicz (piłka nożna, Śląsk)

    2006
    Sportowiec: Radosław Hyży (koszykówka, Turów, Śląsk)
    Trener: Marek Cieślak (żużel, WTS Atlas Wrocław)

    2005
    Sportowiec: Agnieszka Sypień (karate kyokushin, WKKK Wrocław)
    Trener: Ryszard Tarasiewicz (piłka nożna, Śląsk)

    2004
    Sportowiec: Jarosław Hampel
    Trener: Marek Cieślak (obaj żużel, WTS Atlas Wrocław)

    2003
    Sportowiec: Andrzej Głyda (strzelectwo, Śląsk)
    Trener: Zdzisław Gryń (strzelectwo, Śląsk)

    2002
    Sportowiec: Tomasz Kuchar (automobilizm, WTS Wrocław)
    Trener: Piotr Stahl (strzelectwo, Śląsk)

    2001
    Sportowiec: Maciej Zieliński (koszykówka, Idea Śląsk Wrocław)
    Trener: Dariusz Bigos (kolarstwo górskie, CCC Mat Polkowice)

    2000
    Sportowiec: Renata Mauer-Różańska (strzelectwo, Śląsk)
    Trener: Andrzej Kijowski (strzelectwo, Śląsk)

    1999
    Sportowiec: Beata Maksymow (judo, AZS AWF Wrocław)
    Trener: Wiesław Błach (judo, AZS AWF Wrocław)

    1998

    Sportowiec: Urszula Włodarczyk (lekkoatletyka, AZS AWF Wrocław)
    Trener: Józef Lisowski (lekkoatletyka, Śląsk)

    1997
    Sportowiec: Rafał Kubacki (judo, AZS AWF Wrocław)
    Trener: Kazimierz Witkowski (judo, AZS AWF Wrocław)

    1996
    Sportowiec: Renata Mauer (strzelectwo, Śląsk)
    Trener: Andrzej Kijowski (strzelectwo, Śląsk)

    1995
    Sportowiec: Joanna Jakimiuk (szermierka, AZS AWF Wrocław)
    Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS AWF Wrocław)

    1994
    Sportowiec: Krzysztof Kucharczyk (strzelectwo, Śląsk)
    Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk)

    1993
    Sportowiec: Rafał Kubacki (judo, Śląsk)
    Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk) i Ryszard Nieścieruk (żużel, Sparta)

    1992
    Sportowiec: Józef Tracz (zapasy, Śląsk)
    Trener: Leszek Strasburger (boks, Gwardia)

    1991
    Sportowiec: Anna i Zbigniew Chrząszczowie (sporty samolotowe, Aeroklub Wrocławski)
    Trener: Mieczysław Łopatka (koszykówka, Śląsk)

    1990
    Sportowiec: Dariusz Zelig (koszykówka, Śląsk)
    Trener: Bogdan Cybulski (piłka ręczna, AZS Wrocław)

    1989
    Sportowiec: Rafał Kubacki (judo, Śląsk)
    Trener: Artur Rogowski (strzelectwo, Śląsk)

    1988
    Sportowiec: Józef Tracz (zapasy, Śląsk)
    Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk)

    1987
    Sportowiec: Józef Tracz (zapasy, Śląsk)
    Trener: Jerzy Adamek (zapasy, Śląsk)

    1986
    Sportowiec: Dariusz Zelig (koszykówka, Śląsk)
    Trener: Stanisław Siewior (judo, Gwardia)

    1985
    Sportowiec: Bogusław Klozik (zapasy, Śląsk)
    Trener: Stanisław Siewior (judo, Gwardia)

    1984
    Sportowiec: Robert Felisiak (szermierka, AZS Politechnika)
    Trener: Bogdan Cybulski (piłka ręczna, AZS Wrocław)

    1983
    Sportowiec: Zdzisław Hoffman (lekkoatletyka, Śląsk)
    Trener: Horst Panic (piłka nożna, Górnik Wałbrzych)

    1982
    Sportowiec: Robert Felisiak (szermierka, AZS Politechnika)
    Trener: Henryk Zając (koszykówka, Górnik)

    1981
    Sportowiec: Andrzej Lis (szermierka, AZS Politechnika Wrocławska)
    Trener: Władysław Pałaszewski (siatkówka, Gwardia Wrocław)

    1980
    Sportowiec: Leszek Swornowski, Mariusz Strzałka, Andrzej Lis (szermierka, AZS Politechnika Wrocławska)
    Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS Politechnika)

    1979
    Sportowiec: Jan Jankiewicz (kolarstwo, RLKS Wrocław)
    Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS Politechnika)

    1978
    Sportowiec: Jan Brzeźny (kolarstwo, Dolmel)
    Trener: Adam Medyński (szermierka, AZS Politechnika Wrocławska)

    1977
    Sportowiec: Ryszard Podlas (lekkoatletyka, Technik Pracze/Śląsk)
    Trener: Władysław Żmuda (piłka nożna, Śląsk)

    1976
    Sportowiec: Jerzy Klempel (piłka ręczna, Śląsk)
    Trener: Stanisław Siewior (judo, Gwardia)

    1975
    Sportowiec: Grzegorz Cybulski (lekkoatletyka, Śląsk)
    Trener: Władysław Żmuda (piłka nożna, Śląsk)

    1974
    Sportowiec: Wiesław Gawlikowski (strzelectwo, Śląsk
    Trener: Antoni Wojno (judo, AZS Wrocław)

    1973
    Sportowiec: Ryszard Szurkowski (kolarstwo, Dolmel)
    Trener: Józef Grundmann (kolarstwo, Dolmel)

    1972
    Sportowiec: Józef Zapędzki (strzelectwo, Śląsk)
    Trener: Ryszard Franitza (piłka ręczna, Śląsk)

    1971
    Sportowiec: Ryszard Szurkowski (kolarstwo, Dolmel)
    Trener: Manfred Matuszewski (kolarstwo, Górnik Słupiec)

    1970
    Sportowiec: Ryszard Szurkowski (kolarstwo, Dolmel)
    Trener: Paweł Szydło (boks, Turów Zgorzelec)

    1969
    Sportowiec: Janusz Kierzkowski (kolarstwo, Dolmel Wrocław)
    Trener: Zenon Stefaniuk (boks, Turów)

    1968
    Sportowiec: Józef Zapędzki (strzelectwo, Śląsk)
    Trener: Józef Grundmann (kolarstwo, Sparta)

    1967
    Sportowiec: Mieczysław Łopatka (koszykówka, Śląsk)
    Trener: Zenon Stefaniuk (boks, Turów Zgorzelec)

    1966
    Sportowiec: Stanisław Grędziński (lekkoatletyka, Górnik Wałbrzych)
    Trener: Paweł Kiecka (pływanie, Pafawag Wrocław)

    1965
    Sportowiec: Mieczysław Nowak (podnoszenie ciężarów, Śląsk)
    Trener: Michał Szczepan (boks, Gwardia)

    1964
    Sportowiec: Artur Olech (boks, Gwardia)
    Trener: Michał Szczepan (boks, Gwardia)

    1963
    Sportowiec: Jerzy Popiel (szybownictwo, Aeroklub Wrocław)
    Trener: Władysław Giergiel (piłka nożna, Śląsk)

    1962
    Sportowiec: Zbigniew Olech (boks, Gwardia)
    Trener: Kazimierz Frąszczak (piłka ręczna, Śląsk)

    1961
    Sportowiec: Kazimierz Frąszczak (piłka ręczna, Śląsk)
    Trener: Feliks Rejniak (zapasy, Lotnik Wrocław)

    1960
    Sportowiec: Stanisław Przybylski (pięciobój nowoczesny, Śląsk)
    Trener: Ryszard Stasik (koszykówka, Śląsk)

    1959
    Sportowiec: Olgierd Ciepły (lekkoatletyka, Czarni, Budowlani Wrocław)
    Trener: Alfreda i Zdzisław Naborczykowie (pływanie, Ślęza)

    1958
    Sportowiec: Tadeusz Rut (lekkoatletyka, Burza)
    Trener: Lech Nowak (podnoszenie ciężarów, Gwardia)

    1957
    Sportowiec: Edmund Piątkowski (lekkoatletyka, Śląsk Wrocław)
    Trener: Wirgiliusz Kuleczko (szermierka, Kolejarz Wrocław)

    1956
    Sportowiec: Marian Gorzelak (szybownictwo, Aeroklub Wrocławski)
    Trener: Adam Piechura (siatkówka, AZS, koszykówka, Gwardia)

    1955
    Sportowiec: Edward Adamczyk (lekkoatletyka, Odra Wrocław/Gwardia)
    Trener: Alfreda Bemówna-Naborczyk (pływanie, Ślęza)

    1954
    Sportowiec: Tadeusz Rut (lekkoatletyka, Burza Wrocław)
    Trener: Adam Piechura (siatkówka, AZS Wr., koszykówka, Gwardia) Wrocław i Alfreda Bemówna-Naborczyk (pływanie, Ślęza Wrocław)

    1953
    Sportowiec: Jerzy Popiel (szybownictwo, Aeroklub Wrocławski)
    Trener: Bronisław Ratajczyk (żużel, Spójnia Wrocław)

    Czytaj także

      Komentarze (2)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      SPARTA WROCŁAW

      SPARTA (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 43 / 79

      To czas na 2 zwycieztwo zuzlowca. Po 52 latach Wrocławianin zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Kraju. Tyle lat na to czekaliśmy!


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Złoci medaliści Sparty

      1952, 1954, 1960, 2012 (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 62 / 76



      FINAŁ - 19.07.1952r. Wrocław
      1. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 14 (3,2,3,3,3)
      2. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
      3. Janusz Suchecki (CWKS Warszawa

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA IMP...rozwiń całość



      FINAŁ - 19.07.1952r. Wrocław
      1. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 14 (3,2,3,3,3)
      2. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
      3. Janusz Suchecki (CWKS Warszawa

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA IMP 1954: cykl turniejów
      1. Mieczysław Połukrad (Spójnia Wrocław) 33
      2. Janusz Suchecki (Budowlani Warszawa) 29
      3. Edward Kupczyński (Spójnia Wrocław) 27

      FINAŁ - 28.08.1960r. Rybnik
      1. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 15 (3,3,3,3,3)
      2. Marian Kaiser (Legia Gdańsk)
      3. Bernard Kacperak (Włókniarz Częstochowa)

      Wyniki finału 2012 - 15.08.2012 Zielona Góra
      1. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) - 14 (3,3,2,3,3)
      2. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) - 11+3 (3,3,1,3,1)
      3. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) - 11+2 (3,3,0,3,2)

      zwiń

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać