Inwestorzy lubią nas mniej

  Inwestorzy lubią nas mniej

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolny Śląsk mniej atrakcyjny dla inwestorów. Nasz region przeganiają Śląsk i Mazowsze.
  Dolny Śląsk nie jest już tak atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, jak jeszcze rok temu. Nasze województwo w ogłoszonym w poniedziałek rankingu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową spadło z drugiego na trzecie miejsce w kraju.

  Eksperci pod uwagę brali osiem kryteriów. Najgorzej wypadliśmy pod względem bezpieczeństwa publicznego (15. pozycja na 16 województw) - pod względem liczby przestępstw popełnianych w przeliczeniu na mieszkańców gorzej od nas wypadł tylko Śląsk. Słabo też oceniono atrakcyjność naszego rynku pracy (7. miejsce).

  - To nie najważniejszy czynnik, ale interesuje szczególnie inwestorów zagranicznych - ocenia Maciej Tarkowski, jeden z autorów raportu. - Na Dolnym Śląsku widocznie brakuje też już nowych rąk do pracy, a do tego koszty zatrudnienia są większe niż w innych regionach - dodaje.

  Władze naszego województwa, a także dolnośląskich miast i gmin wyraźnie spoczęły już na laurach w aktywności wobec inwestorów. Mniej zabiegają o nich, nie wystawiają już też na sprzedaż tylu terenów pod inwestycje.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama