Kompromisowy plan marszałka

  Kompromisowy plan marszałka

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wicemarszałek województwa Piotr Borys rozpoczął mediacje, by pogodzić prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z dyrektorem Teatru Modrzejewskiej Jackiem Głombem.
  Po tym, jak komornik na zlecenie urzędu zajął konta teatru i zaczął ściągać 238 tys. zł, dyrektor tej placówki rozpoczął protest wymierzony w prezydenta.
  Borys spotkał się wczoraj z prezydentem.
  - Namawiam prezydenta Legnicy, by zgodził się polubownie rozwiązać sprawę wierzytelności - mówi Piotr Borys. - Teatr spłaciłby 100 tys. zł, a resztę umorzyłby prezydent.
  Podobną propozycję złożył prezydentowi teatr, czyli zwiększenie dotacji o 84 tys. zł na spłatę podstawowej kwoty długu, umorzenie odsetek i uwolnienie konta. Prezydent nie zajął stanowiska w sprawie propozycji Borysa. Nie jest też zainteresowany spotkaniem z dyrektorem Teatru Modrzejewskiej. Uważa, że spór ma charakter ekonomiczny, a nie osobisty. Piotr Borys rozważa przejęcie od 2009 roku legnickiego teatru przez samorząd województwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama