Radni PiS do marszałka: rozmawiajcie z nami o strategii dla...

  Radni PiS do marszałka: rozmawiajcie z nami o strategii dla Dolnego Śląska

  MAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  - Apeluję do marszałka Jurkowlańca i Platformy Obywatelskiej, żeby się opamiętali i zaczęli rozmawiać - Paweł Hreniak, szef klubu PiS w dolnośląskim sejmiku przekonywał na specjalnej konferencji, że radni są pomijani w tworzeniu strategii Dolnego Śląska do 2020 r.
  - Konsultacje w odniesieniu do radnych wyglądają mniej więcej tak: o wszystkim dowiadujemy się ostatni, na zadawane pytania przez radnych nie słyszymy odpowiedzi, a komisję merytorycznie odpowiedzialną w sejmiku za strategię ogranicza się do 2 godzin i wyprasza radnych bo sala tylko na taki czas została zarezerwowana.

  PiS ma również merytoryczne uwagi do tego dokumentu: nie ma tam nic o sytuacji demograficznej regionu, niewiele jest o służbie zdrowia, rozwoju komunikacji kolejowej i ochrony przeciwpowodziowej.


  Maciej Zathey, dyrektor departamentu rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim mówi, że konsultacje nad tym dokumentem rozpoczęły się i potrwają do 18 grudnia. - Głos radnych jest bardzo ważny i będziemy brać je pod uwagę. Przygotowując strategię dla Dolnego Śląska musieliśmy wybrać tylko niektóre aspekty, ale wszystkich głosów wysłuchamy. W każdym powiecie w województwie zorganizujemy spotkanie, bo chcemy, żeby jak największa liczba mieszkańców włączyła się w tworzenie tego dokumentu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama