Dzieci dały Otylii Order Uśmiechu

  Dzieci dały Otylii Order Uśmiechu

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Teatrze Polskim spotkali się wyleczeni pacjenci Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej.
  Mała Julka Szpak tak się zestresowała wyjściem na scenę, że z nerwów płakała za kulisami. Nic dziwnego - ma dopiero cztery lata, a to miał być jej pierwszy występ przed prawdziwą publicznością.
  Gdy jednak przyszła na nią pora, otarła rączką oczy i poszła, trzymając za rękę konferansjerkę. Potem bezbłędnie, donośnym głosem wyrecytowała trudny dykcyjnie wierszyk o "Huczku, co hasał z tłuczkiem i niechcący huknął żuczka".
  Na koniec dygnęła z wdziękiem i, zbierając gorące oklaski, podreptała z powrotem za kulisy. Za nią już szykowały się do występu dwie rezolutne ośmiolatki - Wandzia i Weronika.

  Julka to najmłodsza pacjentka Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej wrocławskiej Akademii Medycznej, która wystąpiła wczoraj w Teatrze Polskim. Jak co roku, w dzień Świętego Mikołaja, spotkali się tam pacjenci, którzy zostali wyleczeni.
  Wraz z 4-latką w programie estradowym wystąpiło ośmioro innych dzieci. Troje pacjentów źle się poczuło i zastąpiły je inne zdrowe dzieci z zespołu "Bąbel? z Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kołłątaja we Wrocławiu.

  Na widowni, oprócz VIP-ów, szefów kliniki i rodzin pacjentów, zasiedli ci, którzy już pokonali śmiertelną chorobę. I gość specjalny - złota medalistka olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak.
  ZOBACZ ZDJĘCIA
  To właśnie jej w dowód wdzięczności za to, co robi dla ich chorych na raka rówieśników, dzieci wręczyły Order Uśmiechu. Odbierając go, sportsmenka bez najmniejszego grymasu wypiła puchar pełen soku z cytryny i podziękowała za wyróżnienie.
  - To dla mnie tym cenniejsza nagroda, że jedyna, którą mogą dać dzieci - podkreślała.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama